Selle sügise kulukaim teelt väljasõidu kahju ulatub 40 000 euroni

Ilmateenistus lubab lähipäevadeks lörtsi- ja lumetormi, mille tulemusel muutuvad teeolud keeruliseks. Selle sügise suurim If Kindlustuse hüvitatud libedal teel juhtunud kahju ulatub 40 000 euroni, kui esimese lumega kaotas Harjumaal juhitavuse 2017. aasta sõiduk. Teelt väljasõidu järel läks auto mahakandmisele. Alates oktoobri lõpust on Ifile teatatud 120 juhtumist, kus autojuhid on liiklusõnnetuse põhjusena viidanud libedatele teeoludele.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhi Taavi Kiibuse sõnul kasvab külmakraadide ja libeduse saabudes alati hüppeliselt ka liiklusõnnetuste arv.

„Õnnetustega igapäevaselt kokku puutudes näeme, et lumised teeolud saabuvad autojuhtidele ikka ootamatult. Kuna 1. detsembrist on sõidukitel talverehvid kohustuslikud, siis korralikud talverehvid on libedaga sõites kõige olulisemaks märksõnaks. Samuti tuleb hoida oluliselt suuremat pikivahet kui tavaliselt. Kolmandaks tuletan inimestele meelde, et halvenenud teeoludega tuleb valida vastav sõidukiirus ja mitte püüda sõita ilmtingimata lubatud piirkiirusega,“ lisas Kiibus.

Ifi soovitused lumetormis liiklemiseks:

  • Hoolitse selle eest, et esiklaas oleks puhas ja auto kojamehed töökorras. Pimedaga sõites halvendavad nähtavust esiklaasi praod ja sinna kogunev vesi.
  • Puhasta enne sõidu algust auto korralikult lumest, samuti katuselt. Taga sõitvale autole võib muidu lumi esiklaasile langeda ootamatult ja tekitada liiklusohtliku olukorra.
  • Lumetormiga sõitma minnes veendu, et autos on piisavalt kütust.
  • Pimedal ajal saabub väsimus kiiremini ja seega pikeneb reaktsioonikiirus. Pikema autosõidu korral tee vahepeal puhkamiseks peatuseid.