Kevadekuulutajad tänavatele: tee mootorrattale lisaks liikluskindlustusele ka kaskokindlustus!

Üheks tõeliseks kevadekuulutajaks liikluses on mootorrataste tänavale tulek.

Kevadel masinat garaažist välja ajades pea meeles, et rattal oleks kehtiv liikluskindlustus, kuid lisaks tasub mõelda ka kaskokindlustuse olemasolule. 

Kuna sageli ei ole mootorratastel talveks kehtiv liikluskindlustust sõlmitud, siis esimese asjana tuleb kindlasti sõlmida liikluskindlustuse leping. Seda isegi siis, kui lähed lihtsalt kevadisele esimesele testiringile.

Kui tead, et esimene sõit jääb mõneks ajaks ainsaks, siis on võimalus lihtsalt kindlustus sõlmida ainult üheks päevaks. Kui liikluskindlustuse eest oma makse sooritatud, võidki juba esimesele ringile minna.

Kindlasti veendu ka enne sõitma asumist, et mootorratas oleks ka tehniliselt sõidukorras.

Kasko hüvitab ka varustuse

If Kindlustust pakub mootorratastele ka motokaskot, millega kaasneb mootorrattale koguriskikindlustus. Hea on teada, et kindlustus hüvitab 0-eurose omavastutusega otsasõidud metsloomadele.

Mootorrattaga sõitmise juures on väga oluline ka vastav varustus ning kaskokindlustuse olemasolul hüvitatakse needki kulud. Sinna hulka kuuluvad nii juhi kui kaasreisija kiiver, kaitsmed ja spetsiaalsed mootorratturi riided – kindlustusselts hüvitab need kuni 1000 euro ulatuses.

Kui mootorrattaga peaks teel olles midagi juhtuma, on alati võimalik kasutada Ifi 24/7 autoabi ning teenust saab kasutada ka välismaal. Abi saamiseks tuleb helistada Ifi Kindlustustelefonil 777 1211.