Hoia ravimid lemmiklooma eest peidus või ole valmis suurteks raviarveteks

Hiljuti jõudis veterinaaride hoole alla corgi tõugu koer, kes oli ära söönud 32 kapslit inimestele mõeldud toidulisandit D-vitamiini. Loomaarstidel õnnestus tõsise mürgistuse saanud koera elu päästa, kuid kaks päeva kestnud haiglaravi tõi kaasa 600-eurose arve.  

Illustratiivne: diivanil magav koer. Kui lemmik on söönud inimravimeid, võivad tagajärjed olla tõsised. Hoia ravimid lemmikute eest peidus.

Kuigi D-vitamiin on nii inimestele kui ka loomadele oluline, siis liiga suures koguses võib see muutuda eluohtlikuks. Kui koer sööb ära 32 kapslit D-vitamiini, kaasneb sellega tugev mürgistus ja suur risk neerupuudulikkuse tekkeks.

If Kindlustuse isikukahjude grupijuhi Kait Raudsepa sõnul on koera omanikul mitu põhjust rõõmu tunda. Esiteks muidugi selle üle, et tema neljajalgne sõber pääses eluga, aga teiseks ka selle üle, et ta oli õigel ajal sõlminud lemmikloomakindlustuse lepingu. Tänu sellele ei pidanud omanik 600-eurost raviarvet omast taskust maksma.

„See ei ole kindlasti meie praktikas esimene kord, kui koer sööb inimestele mõeldud ravimit. Meenub näiteks juhtum, kus üksi kodus olnud Weimari linnukoer sõi ära kolm tabletti ibuprofeeni ja kaks tabletti loperamiidi. Koju jõudes võtsid omanikud kohe ühendust loomaarstiga, tänu kellele päästeti koer mürgistusest,“ kirjeldas Raudsepp.

Viimase kolme aastaga on If Kindlustuses lemmikloomakindlustuse lepingu sõlminud inimeste arv kasvanud ligi kolmandiku võrra ja ulatub praegu 16 000 kliendini. „Kindlustada on võimalik kasse ja koeri vanuses kaks kuud kuni seitse aastat. Kuumakse algab 10 eurost, kuid makse suurus sõltub sellest, millisele summale lemmik kindlustatakse. Maksimaalselt on võimalik sõlmida kindlustusleping, mis katab lemmiklooma ravikulud kuni 1000 euro väärtuses,“ selgitas Raudsepp.

Millised ravimid on kassidele-koertele kõige ohtlikumad?
  • Valuvaigistid. Kõikvõimalikud ibuprofeeni, paratsetamooli ja aspiriini põhised valuvaigistid võivad tekitada lemmikloomadele tõsiseid neeruprobleeme ja maksakahjustusi, mis võivad lõppeda surmaga. Kassidele on eriti ohtlik paratsetamool, mis võib juba väikeses koguses surmavaks osutuda.
  • Rahustid ja antidepressandid. Prozac, Valium ja Xanax võivad lemmikloomadel põhjustada oksendamist ja vererõhu muutusi ning viia nad isegi koomasse.
  • Külmetuse- ja allergiavastased ravimid. Need võivad viia looma pulsi ja vererõhu üles ja tekitada kesknärvisüsteemi häireid.

Sulle võib veel huvi pakkuda: