3 viisi, kuidas Ehitisregistri liides kodukindlustuse sõlmimist lihtsustab

Nüüd on kodukindlustuse vormistamine veelgi mugavam
Kõik andmed kindlustuspoliisile automaatselt otse Ehitisregistrist

Tänapäeva e-lahenduste juures läheb kodukindlustuse lepingu vormistamine võrdlemisi kiiresti ja mugavalt. Kuid isegi juhul, kui jutt käib oma kodust, kas teaksid peast, kui suur on kodu pindala? Mis materjalist on konkreetne kortermaja ehitatud? Või kas üldpinna hulka arvestatakse ka rõdu või terrassi ruutmeetrid?

Et vähendada teadmatuse ja ebakindluse stressi ning võimalikke valeandmeid kindlustuspoliisil, töötasime Ifis välja senisest veelgi kiirema ja mugavama kodukindlustuse lahenduse, kus ostuprotsess on automaatselt seotud Ehitisregistriga

Siin on kolm viisi, kuidas Ehitisregistri liides kodukindlustuse vormistamise mugavamaks teeb:

#1 Kindlam tunne, et kodukindlustuse poliisile jõuab korrektne info

Kindlustusseltsina küsime kodukindlustuse lepingut vormistades kodu kohta igasuguseid andmeid – alates kodu suurusest ja ehitusmaterjalidest kuni ehitusaasta ja asukohani välja. Just selle info põhjal saame välja arvutada kindlustuse maksumuse, vajadusel aidata sobivaima paketi valikul ning olla sinu kõrval valmis ootamatusteks.

Samas on loomulik, et ka omanikul ei ole kõik kodu puudutavad tehnilised andmed alati meeles. Korteri või maja suuruses ja ehitusdetailide infos juhtub kindlustuse hinna arvutamisel sageli näpuvigu. Teinekord võivadki jääda kindlustuspoliisile kogemata valed andmed. Kahjukäsitluse korral on aga võimalikult täpne info äärmiselt oluline.

Ifi kodukindlustuse automaatne liides Ehitisregistriga muudab kindlustuse protsessi sinu kui kliendi jaoks äärmiselt mugavaks. Sina pead sisestama ainult aadressi ja siis saame meie automaatselt kogu vajaliku info ning andmed. Sina aga saad kindlustunde, et kõik andmed on esitatud korrektselt.

#2 Detailsetele küsimustele enam ise vastuseid otsima ei pea

Kodukindlustuse sõlmimine saab olla lihtne ja kiire
Kodukindlustuse sõlmimine peaks olema mugav ja kiire. Oleme teinud oma parima, et see nii oleks.

Kodu kohta lisainfot sisestades võib tekkida segadusi ja kaheti mõistmist. Näiteks: mitme komakoha täpsusega korteri ruutmeetrite arvu esitada? Mis tuleks märkida ehitusmaterjaliks, kui maja on ehitatud nii kivist kui ka puust? Või mis on hoone ehitusaasta, kui ehitus algas sügisel ja lõppes järgmise aasta suvel?

Seda tüüpi küsimusi tekib kodukindlustuse ostuprotsessis tihti ja õige info leidmine võib osutuda tülikaks ja aeganõudvaks. Veel enam, eri kindlustusseltsid võivad eeldada erinevas täpsusastmes andmeid. Mis siis lõpuks on õige info?

Tänu Ehitisregistri liidesele jääb kodu kindlustamiseks detailse info otsimise vaev ära, sest aadressivälja sisestamise järel saab If kõik vajaliku kätte automaatselt. Meieni jõuavad ametlikud andmed hoone ehitusmaterjalist kuni ehitusaastani välja. Ei mingit peamurdmist, kas korruseid tuleks lugeda alates keldrikorruse parklast või esimeselt korruselt. 

#3 Kindlustad kodu kindlalt ja mugavalt!

Uus Ehitisregistri lahendus kodukindlustuse kalkulaatoris aitab iseteeninduse keskkonnas kindlustuspakkumise saada või kodu kindlustada varasemast veel kiiremini. Lisaks tead kindlalt, et edastatav info on täpne ning andmete ühtne mõistmine garanteeritud.

Kindlustusseltsina leiame, et kodu kindlustamise protsess peaks olema võimalikult mugav ja selge, et vältida kindlustamise edasilükkamist ja kodu kaitse puudumist. Kiire ja mugav kindlustamine koos automaatse korrektse infoga on sinu kindlustunde ja koduse meelerahu alus.

Uuri ja tee oma kodule sobivaim valik!

Kodu kindlustamiseks on palju võimalusi. Tarbijakaitseseaduse kohaselt saad oma laenu- ja liisinguvarale (sh kodule) kindlustuse pakkuja ja kõige sobivamad kindlustuskaitsed valida ise. Laenu- või liisingupakkuja sulle ühe või teise kindlustusseltsi pakkumise kasutamise kohustust panna ei saa. Saad ise uurida, mis on kodule kõige turvalisem ja mugavam lahendus.

Enne lõpliku valiku tegemist tutvu kindlasti kodus kõige sagedamini juhtuvate õnnetustega ja veendu, et sinu kindlustuspakkuja kõigi nende juhtumite korral samuti abi pakub. Ifi kodukindlustusega on kaitstud muu hulgas vara, nutiseadmed ja lemmiklooma põhjustatud kahjud, seda ka üürikinnisvaras.

Vali endale kõige sobivam lahendus kolme paketi hulgast ja arvuta kodukindlustuse hind mugavalt Ehitisregistri liidesega kindlustuskalkulaatoris.