5 peamist kodukindlustuse kahjujuhtumit ehk miks oma korteri, maja või suvila kindlustamine oluline on?

Vaatame If Kindlustuse näitel TOP 5 kahjujuhtumit, millal kodukindlustuse olemasolu abiks on.
PS: nii mõnigi neist puudutab kodust vara

Kodu on turvaline ja kindel paik, kus veedame rohkelt aega. See on koht, kuhu alati minna ja kus on hea, mugav ja mõnus - iga kodu on oma omaniku jaoks kindlus.  Aga ka kindlus vajab kaitset.

Kas teadsid, et kodukindlustus aitab toime tulla kahjudega, mis on tingitud loodusjõududest, murdvaraste tegevusest trepikojas, kuid ka lugematutes teistes olukordades?

Siin on If Kindlustuse näitel 5 kõige sagedasemat olukorda, kus kodukindlustus appi tuleb ning ootamatuid kulusid katta aitab.

#1 Veekahjud ja veeavariid. Lekkiv torustik, ujutus ülemise naabri korterist, katkine pesumasin jne. 27% kodukindlustuse kahjujuhtumitest

Veekahjud koduses majapidamises ulatuvad katkistest torudest äkiliselt purunenud vett kasutatavate seadmete (pesumasin, nõudepesumasin, boiler) ning lekkivate kuusejalgade ja naabri korteri üleujutuseni välja.  Täitsa igapäevased juhtumid suures hulgas majapidamistes. 

Veekahjud on oma loomult erinevaid. Konkreetne kahju sõltub erinevatest asjaoludest ning põhjusest, kuid teame kõik kui hävitav veekahjustus olla võib - eriti parketil ja siseviimistlusel.


Peamised veekahjud If Kindlustuse näitel on:

  • torustiku purunemine kindlustatud objektil - 34% veekahju juhtudest
  • vesi naabrite torulekkest või üleujutusest - 34% veekahju juhtudest
  • vett kasutava seadme rike kindlustatud kodus (nt pesumasin, nõudepesumasin, boiler vmt) - 9%
  • vee tungimine kindlustatud hoonesse läbi konstruktsiooni  (nt lume sulamisel tekkinud kahjud) - 8%
  • muud põhjused ja torustiku ummistused - 8%


If kindlustuse näitel on keskmine veekahju hüvitis 1684 €, kuid on olukordi, kus hüvitatakse ka oluliselt suuremaid summasid.

Voolav vesi annab meile mugavusi, kuid ootamatu veeavarii toob kaasa palju ebamugavust (vahel ka naabrile) ning kulusid. Kindlustus ei hoia ühtegi avariid ära, kuid aitab tihti kahjustunud vara taastamise kulusid kanda.


Veekahju näide: Olime esimesel korrusel ja nägime korraga, et laest tilgub vett. Läksime olukorda uurima ja selgus, et teisel korrusel olevas pesuruumis, kus pesumasin parajasti töötas, oli suurem uputus. Vesi hakkas alumisele korrusele tilkuma läbi filtriaugu ning kahjustas juba mõlemat korrust.
Väljamaksud hüvitis: 13 000 €


Nipp: Ära kunagi eelda, et Sinu kindlustus veeavariid hüvitab. Enne kindlustuse ostmist uuri kindlasti, missugustes olukordades kindlustus Sulle veekahjud hüvitab. Vajadusel jäta oma info konsultatsiooniks, kus Saame Sinu küsimustele koos vastused leida. Ifis saad valida oma kodule sobiliku paketi 3 erineva lahenduse vahel - elad Sa majas, korteris või soovid kindlustada suvilat.

Kodus olemine tähendab, et kodus juhtub. Veendu, et Sul on kodukindlustus
Kas teadsid, et Ifi kodukindlustuse Koguriskipaketis on kaitse all ka kuni 24kuu vanused nutiseadmed ?

#2 Nutiseadmed ja arvutid. 22% kodukindlustuse kahjujuhtumitest

Kas teadsid, et Ifi Kodukindlustuse Koguriskipakett annab kaitse ka kuni 24 kuu (s.o 2 aastat) vanustele mobiiltelefonidele, tahvelarvutitele ja nutikelladele nii purunemisest kui vargusest tekkinud kahjudele? Kaitse kehtib nii kodus kui siis, kui seadmed Sinuga mujal kaasas on.

Nutiseadmed on lihtsad käest libisema, koera hammaste vahel lõpetama või kuuma teega üle kallatud saama. Just sellised olukorrad on hetked, kus saad isekeskis õigesti valitud kodukindlustusele tänulik olla ning olukorda lahendama suunduda. Nutiseadmete (ja arvuti) purunemisest, kahjust või vargusest tekkinud keskmine hüvitatav kahju on 375 €

Kahju näide: Lapsel kukkus distantsõppe e-tunniks valmistumisel arvuti käest, purunes ekraan.
Väljamakstud hüvitis: 1 300 €.
Nipp: Kui soetad uue telefoni endale või lapsele, kaalu ka mobiilikindlustust. Nii on Sinu omavastutuse summa telefoni purunemisel väiksem.

#3 Muud õnnetusjuhtumid ja tehnikaseadmed. 12% kodukindlustuse kahjujuhtumitest


Kodus veedame suure osa oma ajast. Puhkame, teeme tööd ja naudime puhkehetki. On ilmselge, et tegijal juhtub nii mõndagi.  Et kodusolemine oleks mõnusam ja teatava meelerahuga, on Ifi Kodukindlustuse klassik- ja koguriskipaketis kaitse all ka peaaegu kõik ootamatud õnnetusjuhtumid, mis koduseinte vahel juhtuda võivad. Eriti kui oled kodukontoris  koos laste ja koduloomadega.


Lisaks katab Ifi kodukindlustuse koguriskipakett ka koduse tehnika sisemise või mehaanilise rikke - näiteks kui Su elektripliidi termostaat läbi põleb või külmkapp ühel päeval külmutamise asemel lihtsalt sulab.  Koduste õnnetusjuhtumite korral (sh tehnika sisemised ja mehaanilised rikked) on keskmine kindlustushüvitis kliendile 586 €

Kahju näide: Lapselapsed mängisid ja möllasid elutoas, kui kuulsime kõrval asuvas köögis kõva klirinat. Läksime vaatama ning leidsime elutoa põrandalt teleri, mille klaasist jalg oli purunenud. Lapsed ise väitsid, et mängisid padjasõda ning üks neist vaid puutuks korraks telekat...
Väljamakstud hüvitis: 2700 €

#4 Rahe, tugev tuul ja torm. Looduskatastroofist tingitud kahjud. 8% kodukindlustuse kahjujuhtumitest


Elame üsna rahulikus maailmajaos - üldiselt ei ähvarda meid hiidlained ega vulkaanipursked, kuid ootamatud lume-, äikse- või sügistormid võivad ka meie oludes arvestatavat kahju kaasa tuua. Isegi, kui Sinu maja ümber suuri puid ei kasva või Sa pole kunagi jääkuubikute suurusi raheterasid näinud, on kõva torm ootamatu ja võimsa purustusjõuga. Tugev tuul võib tõsta kõrvalhoovist batuute või mesitarusid ning lõhkuda aknaid ka kortermajadel.

Just rahe ja torm on loodusnähtustest ühed peamised kahjude loojad kodule. Uuri rohkem ka äikese ja tormi tekitatud kahjude kohta kodule ja varale.  Keskmine tormi või rahega seotud kahjuhüvitis kliendile 2020. aasta näitel on 1340 €.


Kahju näide: Tormiga langes puu majakatusele. Purunes  kolm klaasparkett katuseakent, suur osa katusest ja osa sarikatest. Lisaks on puust saadud löögi tagajärjel ka välisuks paigast ära.
Väljamakstud hüvitis: 9000 €

#5 Elektrihäired ja elektrikõikumised - kahju kodusele varale ja tehnikale - 6% kodukindlustuse kahjujuhtumitest

Elekter on kummaline - me ehk ei saa sellest lõpuni aru, kuid teame, et see teeb meie igapäevaelu mugavaks. Kas üldse kujutaks ette elu ilma elektrita? Paraku toovad lühised, äike ja muud elektrihäired kaasa ka ootamatuid probleeme. Suvine äiksetorm võib oluliselt halvata koduste seadmete vereringet- elektrit, tekitades hulga ettenägematuid kahjusid erinevatele seadmetele, mida igapäevaselt kasutame.


Koduse vara elektrihäiretest tekkinud kahjude hüvitised on keskmiselt 872 €.


Kahju näide: Äike lõi läbi 2 LED lampi köögis, 2 LED välivalgustit õues, elektrikarjuse , interneti ruuteri ja 2 valvekaamerat õues. Väljamakstud hüvitis: 14 000€

Missugused on kõige ohtlikumad kodukahjud?

Nii loodusjõud, kodused veelekked kui üleannetud lapsed võivad vahel tunduda kui tõelised hävitajad. Ometi on kõige raskemad kodukindlustuse juhtumid seotud eranditult tuleõnnetustega.

Keskmine tulekahjuga kaasnenud kindlustushüvitis 2020 aastal oli 22 500 €, suurim hüvitis küündis suisa 300 000 €.

Ei ole ilmaasjata soovitus lahtist tuld ilma valveta jätta ja talvel küttesüsteemide eest head hoolt kanda. On rohkelt meetmeid, millega tuleõnnetusi ennetada ja kurba statistikat vältida. Vaata lähemalt, kuidas oma kodu lihtsa 7 meetodiga tuleõnnetuse eest kaitsta

Kõige suuremad kodukindlustuse hüvitatavad kahjud on üldjuhul seotud tulegakajuga

Kindlusta vastavalt oma kodu vajadusele

Kodu korral ei peaks olema küsimus kas kindlustada - pigem, mis on vajadused ja missugust maja või hoonet Sa kindlustad.

Ifi kodukindlustus pakub erinevaid pakette, mille hulgast saad leida kodule sobivaima. Olgu Sul oma maja ja aed, korter korrusmajas, üürikorter või oled ise üürileandja. Ole ootamatusteks valmis ja suhtu neisse külma rahuga - veendu, et Sinu kodukindlustus on Sinu kõrval ka kõige keerulisemas olukorras, sestap tutvu alati kindlustustingimustega. 

Vajadusel küsi nõu või jäta info - võtame Sinuga ühendust ja aitame tasuta konsultatsiooniga.  Ära unusta kindlustada ka oma suvilat või suvekodu!