Üürniku tekitatud kahjude kaitse Ifi kodukindlustusega

Üürid oma korterit välja?
Ifi kodukindlustuses olev "Üürniku tekitatud kahjude kaitse" võib olla abiks üürnike tekitatud kahjude vastu.

Oma korteri või maja välja üürimisel ei tea me kunagi, kas sinna elama asuvad üürnikud hoiavad seda hoole ja armastusega või suhtuvad sellesse pigem ükskõikselt.

Nii võib juhtuda näiteks, et:

  • üürnik varastab kogu üürikodu sisustuse,
  • üürnik rikub tahtlikult Sinu köögimööbli,
  • üürnik tekitab raske hooletuse tõttu kahju sanitaartehnikale, sh rikub kraanikausi ja pesumasina või
  • üürniku tahtliku tegevuse tõttu saavad kannatada Sinu korteri seinad ja uksed.

Kodukindlustus ilma lisakaitseta selliseid kahjusid ei korva! Ifi kodukindlustuse pakettidel on aga Üürniku tekitatud kahjude kaitse mõeldes just korteriomanikele, kes oma kodu välja üürivad.

Üürniku tekitatud kahjude kindlustus - mis see on?

Üürniku tekitatud kahjude kaitse kindlustusjuhtumiks on üürniku ja/või temaga koos elavate pereliikmete poolt üürikodule ja selles olevale varale tahtlikult või raske hooletuse tõttu tekitatud kahju.

Loe täpsemalt kodukindlustuse ja üürniku tekitatud kahjude kaitse kohta tingimustest.

Üürniku tekitatud kahjude kaitse lisasime klientide soovil

Üürniku kaitse lisamise vajadust nägime Ifi poolt tehtud kodukindlustuse kliendiuuringu tulemustest. Tuli välja, et rendipinna omanikud hindasid riski "üürniku poolt tekitatud kahju" kõige kõrgemalt.

Tutvu kindasti ka kodukindlustuse Koguriskipaketis oleva Kodulooma tekitatud kahjude kaitsega.  Nii on kodune meelerahu kindlustud mõeldes ka 

Mis korterite üürimisega seotud kaitseid If pakub?

Üüritulu kaotuse kaitse - Kui Sinu üürikorter saab kannatada kindlustusjuhtumi tõttu, siis hüvitame remondi ajal saamata jäänud üüri. Selle kaitse lisamiseks võta meiega ühendust Kindlustustelefonil 777 1211.

Üürniku tekitatud kahju kaitse - Kui Sinu üürikorter- või maja saab kannatada kindlustusjuhtumi tõttu, mille on põhjustanud üürnik, siis hüvitame tekkinud kahjud vastavalt valitud kindlustuspaketi kaitsetele. Selle kaitse lisamiseks võta meiega ühendust Kindlustustelefonil 777 1211.

Kuidas saan üürniku kaitse kindlustuse osta?

Üürniku tekitatud kahjude kaitse on Ifi kodukindlustuse lisakaitse.

Kui soovid osta kodukindlustust koos üürnike tekitatud kahjude lisakaitsega või kui soovid lisada juba olemasolevale kodukindlustuse lepingule uut kaitset, võta meiega ühendust telefoni 777 1211 või e-kirja teel info@if.ee.

Sul on küsimusi? Jäta oma andmed ja helistame Sulle ning pakume tasuta konsultatsiooni. 

Kui palju lisakaitse maksab? Toome näite

Näide: Kui 50m2 korteri kindlustusmakse on ligikaudu 100 € aastas, siis üürniku tekitatud kahjude kindlustuse eest tuleb juurde maksta vaid 1,99 eurot kuus*.

* Näites toodud kindlustusmaksed on illustratiivsed ning võivad mõnevõrra erineda Sinu kindlustuspakkumisel olevast maksest.

Mida peaks veel teadma, kui plaanid kinnisvara välja üürida?

  • Üürisuhteid reguleerib Võlaõigusseadus;
  • Üürilepingusse pane ka punktid, mis tunduvad niigi selged: nt väljakolimise etteteatamise aeg või et üürnik peab korteri enne väljakolimist koristama (isegi detailse listiga);
  • Uuri täpsemalt, kellele oma kodu üürile annad;
  • Enne kinnisvara üürile andmist tasub kindlasti tutvuda Justiitsministeeriumi koostatud nõuannetega üürilepingu sõlmimise kohta.