Liikluskindlustuse poliis ja roheline kaart

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mille alusel hüvitatakse avarii käigus teistele põhjustatud vara- ja isikukahjud. Sinu auto remondikulusid sellega ei korvata ja siis on abiks kaskokindlustus.

Ostes liikluskindlustuse, sõlmid Sa kindlustusseltsiga lepingu. Poliis on lepingu väljatrükk, kus on välja toodud kindlustusperiood ja selle alusel arvestatud kindlustusmakse.

Roheline kaart on kehtivat liikluskindlustust tõendav dokument, mida võib vaja minna autoga välismaale sõites. Nii nagu Eestiski, hüvitatakse rohelise kaardi alusel välismaal kaasliiklejatele või sõidukitele tekitatud kahjud.

Millal on vaja liikluskindlustuse poliisi ja millal rohelist kaarti?

  • Eestis liigeldes ei pea poliisi kaasas kandma, politseil on võimalik poliisi kehtivust elektrooniliselt kontrollida.
  • Kui reisid Eestist välja Euroopa Majanduspiirkonna (sh Euroopa Liidu) riikidesse või Sveitsi, võta kaasa tavaline liikluskindlustuse poliis.
  • Kui reisid Euroopa Majanduspiirkonna riikidest väljapoole, võta kaasa liikluskindlustust tõendav roheline kaart. Need riigid on: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Suurbritannia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa.

Kuidas ma saan rohelise kaardi?

Rohelise kaardi saad tellida, saates Ifile avalduse e-büroo kaudu. Soovitame tellida kaardi juba varakult, kuna roheline kaart prinditakse spetsiaalsele rohelisele paberile ja see saadetakse Sulle postiga. Kui tellida enam ei jõua, sest reisini on ainult paar päeva aega, saad rohelise kaardi kätte ka büroost lahtioleku aegadel.
Roheline kaart on liikluskindlustuse kehtivuse ajaks tasuta!