Kuidas valmistada mootorratas ette uueks hooajaks?

Kogusime kokku mõned peamised soovitused, kuidas muuta oma mootorrattasõit turvalisemaks ja veenduda, et ratas on sõiduks igati valmis.

Mootorratta rehvid ja rehvirõhk

Rehvirõhku tuleks kontrollida nii enne hooaja algust, kui ka enne igat sõitu, et see vastaks sõiduki juhendis ettenähtule. Lisaks vaata kogu rehv üle, et sellel poleks kahjustusi.

Kui mootorratast kasutatakse kogu aasta vältel, hinda rehvide olukorda enne igat uut aastat ja vajadusel vaheta rehve.

Gaas, sidur, käigukast ja pidur

Pane mootorratta süüde sisse ja kontrolli üle lähi- ja kaugtulede, tagatulede, piduri- ja suunatulede ning helisignaali töö. Käivita mootor ja lase sellel töötada tühikäigul kuni õlituli kustub.

Vedelikud mootoris, käigukastis, pidurites, radiaatoris

Kontrolli üle mootori- ja käigukastiõli tase ning veendu, et jahutus- ja pidurivedeliku hoidlad oleksid nõutud tasemeni täis. Samuti tuleks üle kontrollida pidurite ja radiaatori voolikud, et neis ei oleks kumerusi, pragusid või hõõrdumisi. Kontrolli üle, et tihendites poleks lekkeid.

Vedrustus

Vaata üle ka amordid, et need poleks kahjustatud. Õline amort võib viidata katkisele tihendile.

Kindlustus - jah, ka mootorratast tasub kindlustada

Liikluskindlustus on kohustuslik kõigile liiklusregistris registreeritud sõidukitele, mille alusel hüvitatakse Sinu sõidukiga teistele isikutele või nende varale tekitatud kahjud. Kontrolli üle, kas Sul on kehtiv liikluskindlustus olemas.

Kaskokindlustus pakub lisaturvatunnet, kuna selle alusel hüvitatakse Sinu mootorrattale tekkinud ootamatud kahjud. Näiteks, varguse, vandalismi või tulekahju tagajärjel tekkinud kahjud. Kuid lisaks sellele veel palju muud. Loe, millist kaitset pakub Ifi mootorratta kaskokindlustus.

Kiiver ja mootorrattariided

Liikluses oled mootorratturina paraku kõigi neljarattaliste kõrval küll vabamas ja kiiremas positsioonis, kuid ka kordades ohtlikumas. Veendu, et Sul oleks enne maanteede vallutamist korralik kiiver ning kaitsvad mootorrattariided - need ei ole asjad, millelt kokku hoida.

Lisaks - mootorrattakasko ehk motokasko kindlustab 1000 € ulatuses ka mootorrattakiivrid ja kaitsme(d) ning kaitsmeid sisaldavad mootorrattariided nii juhile kui kaasreisijale. 

Sina ise? Tee testsõit! 

Sinu mootorratas on valmis, hurraa! Aga Sina ise? Tee enne maanteele suundumist üks rahulik testring, veendu, et kõik on hästi - rehvid haakuvad kenasti pinnasesse ja kõrva ei hakka mõni kummaline hääl, mida ratas tegema ei peaks.

Rooli kontrollimiseks tee mõned tagasipöörded, kontrolli pidureid paari äkilisema katsetusega - et piduriklotsid ja - vedelik üle kontrollida. Kui kõik tundub õige, tangi pank ja oled valmis teele asuma! Turvalist sõitu!

Uuri rohkm mootorratta kindlustamise kohta:

Mootorratta kaskokindlustusega on kaitse all ka kiivrid ja mootorratturi kaitseriided
Mootorrattakasko kindlustab 1000 € ulatuses ka mootorrattakiivrid ja kaitsme(d) ning kaitsmeid sisaldavad mootorrattariided nii juhile kui kaasreisijale