Kuidas valmistada mootorratas ette uueks hooajaks?

Kogusime kokku mõned peamised soovitused, kuidas muuta sõit turvalisemaks.

Rehvid

Rehvirõhku tuleks kontrollida nii enne hooaja algust, kui ka enne igat sõitu, et see vastaks sõiduki juhendis ettenähtule. Lisaks vaata kogu rehv üle, et sellel poleks kahjustusi. Kui mootorratast kasutatakse kogu aasta vältel, hinda rehvide olukorda enne igat uut aastat ja vajadusel vaheta rehve.

Gaas, sidur, käigukast ja pidur

Pane süüde sisse ja kontrolli üle lähi- ja kaugtulede, tagatulede, piduri- ja suunatulede ning helisignaali töö. Pane tööle mootor ja lase sellel töötada tühikäigul kuni õlituli kustub.

Vedelikud

Kontrolli üle mootori- ja käigukastiõli tase ning veendu, et jahutus- ja pidurivedeliku hoidlad oleksid nõutud tasemeni täis. Samuti tuleks üle kontrollida pidurite ja radiaatori voolikud, et neis ei oleks kumerusi, pragusid või hõõrdumisi. Kontrolli üle, et tihendites poleks lekkeid.

Vedrustus

Vaata üle ka amordid, et need poleks kahjustatud. Õline amort võib viidata katkisele tihendile.

Kindlustus

Liikluskindlustus on kohustuslik kõigile liiklusregistris registreeritud sõidukitele, mille alusel hüvitatakse Sinu sõidukiga teistele isikutele või nende varale tekitatud kahjud. Kontrolli üle, kas Sul on kehtiv liikluskindlustus olemas.

Kaskokindlustus pakub lisaturvatunnet, kuna selle alusel hüvitatakse Sinu mootorrattale tekkinud ootamatud kahjud. Näiteks, varguse, vandalismi või tulekahju tagajärjel tekkinud kahjud. Kuid lisaks sellele veel palju muud. Loe, millist kaitset pakub Ifi mootorratta kaskokindlustus.

Kiiver ja mootorrattariided

Liikluses oled mootorratturina paraku kõigi neljarattaliste kõrval küll vabamas ja kiiremas positsioonis, kuid ka kordades ohtlikumas. Veendu, et Sul oleks enne maanteede vallutamist korralik kiiver ning kaitsvad mootorrattariided - need ei ole asjad, millelt kokku hoida. Lisaks -mootorrattakasko kindlustab 1000euro ulatuses ka mootorrattakiivrid ja kaitsme(d) ning kaitsmeid sisaldavad mootorrattariided nii juhile kui kaasreisijale. 

 

Oled valmis? Head sõitu!