Pagasikindlustus - miks seda vaja on?

Milleks seda vaja on?

Reisikindlustuse ostmisel küsivad kliendid kõige sagedamini: „Miks on pagasikindlustust vaja? Seal on ju ainult riided!“

Pagas pole ainult riided 

Pagasikindlustuse alla kuulub küll kohver koos selle sisuga, ent ka teised isiklikud asjad, mida endaga kaasas kannad. Pagasikindlustusega on kaitse all näiteks:  

  • Taskusse pistetud mobiiltelefon või õlakotis olev kaamera.
  • Äraantav pagab võib sisaldada lisaks Sinu lemmikriietele, nahast kingadele, uuele ülikonnale ka hügieenitarbeid, elektroonilist pardlit, epilaatorit jne.
  • Aktiivsele puhkusereisile minnes võib Sinu pagas sisaldada lisaks suuski, lumelauda, snorgeldamise varustust, spetsiaalset riietust, matkasaapaid jne.

Reisides ei taha me mõelda, et midagi võiks pagasiga juhtuda, või see võib hilineda või saada kahjustatud, kuid paraku selliseid asju juhtub.

Kas oled mõelnud, mis saab, kui:

Pagas hilineb

  • Kui pagas rohkem kui 4 tundi, võid vajada esmatarbekaupu (hügieenitarbed) ja vajadusel riideid vastavalt sihtkoha kliimale.
  • Lisaks võib olla vajalik teha täiendavaid kulutusi, kui näiteks osaled konverentsil ja vajad ülikonda või ei saabu Sinu spordivarustus, kuid planeeritud matk algab järgmisel päeval.

Loe, mida teha, kui pagas hilineb

Pagas kaob transpordiettevõtte süül

  • Pagasi kadumisel pead arvestama uue kohvri ostmise kulu ning reisil vajaminevate asjade (riided, jalanõud) kuluga. 
  • Kui oled aktiivsel puhkusereisil, võid vajada lisaks uut spordivarustust ja spetsiaalseid rõivaid. 

Kohver saab kahjustada

  • Kui kohver ise on kahjustada saanud ja seda ei saa enam kasutada, vajad uut kohvrit. Kuid lisaks võivad kannatada saada ka kohvris olevad asjad.

Loe, mida teha, kui kohver on kahjustada saanud

Mitte keegi ei ole õnnelik, kui reisil pagasiga juhtub midagi. Kuid lisaks sellele, et pagasi hilinemine või kadumine põhjustab ebameeldivaid kogemusi, raiskab ta ka Sinu reisi aega, sest veedad aega uute asjade ostmise peale ning lisaks tekivad plaanivälised kulutused, millega Sa arvestanud ei ole.

Jah, me teame, et kindlustus ei kaitse Sind selliste ebameeldivate juhtumite eest, kuid kindlustuse abiga on nendest ettenägematutest olukordadest võimalik valutumalt üle saada.

Kas teadsid, et kolmepäevane pagasikindlustus mõnesse Euroopa riiki maksab umbes 3 eurot, saades selle eest kaitse 300 euro ulatuses?

Kui soovid teada saada, mis maksab reisikindlustus koos pagasikindlustusega Sinu reisi jaoks, tule arvuta hind!