Mis moodustab pagasi?

Kui mõtled pagasi peale – mõtle kõikidele asjadele, mis Sul reisil kaasas on.

Pagas ja Sinu isiklikud asjad on kindlustatud kogu reisi vältel, sh:

  • asjad, mis on hotellitoas või muus majutusasutuses;
  • asjad, mida kannad kaasas, kui liikled auto, laeva või jalgrattaga;
  • asjad, mida kannad kaasas, kui jalutad linnas, rannas või mägedes matkates.

Pagasikindlustuse vajalikkust ilmestavad järgmised olukorrad:

  • "Oleme jõudnud reisisihtkohta, pannud pagasi hotellituppa ja läinud esimesele ekskursioonile. Me veedame põneva päeva külastades huvitavaid kohti ja…. Meie hotellituppa jäetud asjad läbivad umbes sama huvitava teekonna, sest hotelli tagasi tulles avastame, et need on varastatud. Varastatud on meie riided, matkajalanõud, pidulik kleit, ülikond ja kosmeetikatarbed. Õnneks panime tahvelarvuti ja passid seifi."
  • "Oleme reisil ja tutvume vanalinnas kohalike vaatamisväärsustega. Suures rahvamassis varastatakse minu käekott." Käekott ja seal olevad asjad – kosmeetika, telefon, rahakott ja uue ID kaardi taotlemine hüvitatakse. Sularaha, krediitkaart ja päikeseprillid mitte.
  • "Reisisihtkoha lennujaamas avastame, et reisikohver on katki ja edaspidi seda enam kasutada ei saa. Ostan lennujaamast uue kohvri ja teen avalduse pagasiteenindusse. Lisaks teen rikutud kohvrist pildid, et need hiljem kindlustusse esitada."

Kas mõni neist olukordadest tuli tuttav ette?

Kui vastasid „ei“, siis on meil hea meel. Kahjuks teame, et keegi ei ole halbade inimeste tegevuse eest kaitstud.

Esimene reaktsioon on šokk, kuid hiljem saad aru, et kõikide reisimiseks vajaminevate asjade ostmine – hügieenitarbed, rõivad, jalatsid, elektroonika, reisikott ja pass – tähendab plaaniväliseid kulutusi. Jagatud mure on pool muret, mistõttu soovitame alati reisimisel sõlmida pagasikindlustus, et saaksime selliste kahjude korral aidata need hüvitada.

Pagasikindlustus võib päästa Sinu reisi

Kui varastatakse Sinu reisidokumendid

Välismaal olles on isikut tõendav dokument kohustuslik reisidokument. Paraku, kui Sinu kott ja muud isiklikud asjad varastatakse, ei sorteeri keegi sealt välja Sinu isikut tõendavat dokumenti. Selleks, et saada tagasi kodumaale, pead tegema lisakulutusi ajutise dokumendi saamiseks. Lisaks sellele ei pruugi Sinu riigi välisesindust selles linnas üldse olla.

Millised võivad olla kulutused ajutise reisidokumendi taotlemisel?

  • Välisesindusse jõudmine
  • Võimalik ööbimine teises hotellis kuni teate saamiseni
  • Ajutine reisidokument, mis maksab Euroopas ligikaudu 25 eurot

Pea meeles, et pagasikindlustusega on koos Sinu isiklike asjade ja pagasiga kindlustatud ka reisidokumendid. Varguse korral hüvitab If Sulle reisidokumendi kadumisega seotud kulutused kuni 100 €.

Kuidas kindlustuse eest mitte üle maksta?

Et vältida üle maksmist, tuleb valida pagasi kindlustuse summa õigesti. Kui Sa ei tea, kuidas valida summat, pakume lihtsat viisi oma pagasi väärtuse arvutamiseks.

 

Kindlusta oma pagas ja reisi muretumalt!