Vaata, milliste jaburate kindlustuskelmustega on vahele jäädud

Olgugi, et kindlustuspettus on kriminaalkorras karistatav, leidub aeg-ajalt neid, kes üritavad valeinfot edastades kindlustushüvitist saada. Valel on lühikesed jalad, mistõttu lõppevad need katsed ratsa rikkaks saada tavaliselt fiaskoga. Järgnevalt toome välja mõned jaburad Eesti inimeste poolt tehtud kindlustuskelmuste katsed, millega on If Kindlustuselt proovitud kindlustushüvitist välja petta.

Hundid sõid koera ära

Väidetavalt jalutas koer maja hoovis, kui koera omanik ühtäkki märkas, et metsatukast tuli hunt, murdis koera maha ja viis hinge heitva looma endaga ühes metsa kaasa.

Koera hukkumise puhul on lemmikloomakindlustuse olemasolul võimalik saada hüvitist kuni 2500 eurot. Hüvitise maksmiseni asi aga sedapuhku ei jõudnud, sest peagi selgus, et huntide asemel tegi pahandust hoopis vägijook, mille mõju all üritas koera peremees endale lisaraha teenida. Loo lõpp aga oli õnnelik, sest vaatamata koera omaniku väidetele oli koer siiski elus ja täie tervise juures.

Ostumaraton päädis olematute poekottide vargusega

Taimaal suurejoonelise poemaratoni maha pidanud daam jäi tühjade kätega, sest peale väsitavat päeva poodides sõitis temast mööda mootorrattal vargapoiss, kes haaras viimase kui ühe poekoti endaga kaasa. Ettenägeliku inimesena pildistas proua aga enne vargust kõik enda sisseostud hoolikalt koos hinnasiltidega ülesse.

Peale uurimist selgus, et poeriiulitelt ühtegi kaupa poekotti ei jõudnudki. Pildid kaupadest, mis esitati kindlustusele asitõendiks, tehti poes enne nende eest maksmist.

Retseptiravim võeti välja enne haigestumist

Reisitõrkekindlustus on reisile minnes iga endast lugupidava reisiselli kaaslane, sest kindlustus aitab kompenseerida reisiks tehtud kulutused, kui näiteks haigestumise tõttu tuli reis ära jätta.

Väidetavalt tegi reisikindlustuse enne reisi ka perekond, kus kindlustusele esitatud perearsti tõendi kohaselt haigestus pereema vahetult peale kindlustuspoliisi jõustumist. Paraku olid asjaosalised tähelepanuta jätnud fakti, et retseptiravimid ilmnenud haiguse ravimiseks väljastati sama perearsti poolt juba mitu päeva enne ametlikku haigestumiskuupäeva, mis oli märgitud kindlustusele esitatud tõendile. Reisikindlustust sellel hetkel, mil ravimid välja võeti, reisisellidel veel polnud.

If Kindlustus toonitab, et kindlustuspettustesse suhtutakse täie tõsidusega. Kindlustusuurijad teevad tihedalt koostööd politseiga ning ühise jõuga suudetakse ka pisemaid pettusi avastada ning tõendada.