2018. aasta pressiteated ja uudised

 1. Hea teada enne adventi: 6 tuleohtlikku viga, mida tehakse küünla põletamisel

  28 november 2018
  Pühapäeval süüdatakse esimese advendil puhul kodudes küünlad. Paraku lihtsaid ohutusnõudeid jälgimata võivad küünalde põletamisega kaasneda õnnetud tagajärjed ja halvimal juhul võib see päädida tulekahjuga.
 2. Enne ja pärast: vaata kuidas pea täielikult tuleroaks läinud maja taastati

  20 november 2018
  Selle aasta alguses süttis elektrisüsteemist Setomaa vallas Igrise külas elavate pensionäride kodu ja põles pea täielikult maha. Õnnetus oli õnnelik, sest ükski inimene viga ei saanud ja tänaseks on maja kindlustuse abiga ülesse ehitatud.
 3. Vaata, kus ja millal on suurim tõenäosus sõita otsa metsloomale

  12 november 2018
  If Kindlustusele on sellel aastal teada antud 691 kahjujuhtumist, mille on põhjustanud sõiduki otsasõit metsloomale. Kõige rohkem on toimunud metsloomadega kokkupõrkeid Harjumaal ning suurim hulk õnnetusi toimub hilisõhtul kella 22 ja 24 vahel.
 4. Euroopa ravikindlustuskaart ei pruugi välismaal õnnetusse sattudes hiigelarvest päästa

  15 oktoober 2018
  Eesti Haigekassa poolt väljastatud ravikindlustuskaart on Euroopas reisides väga vajalik ja annab Euroopa Liidu piires õiguse saada koheselt vajaminevat arstiabi. Paraku ei pruugi kaardi olemasolu välismaal õnnetusse sattudes hiiglaslikest arvetest päästa. If Kindlustus soovitab lisaks ravikindlustuskaardile sõlmida ka reisikindlustuse.
 5. Murdvarguste hulk eelmise aastaga võrreldes vähenemismärke ei näita

  09 oktoober 2018
  Tänavu esimese üheksa kuuga on If Kindlustusele teatatud 79 murdvargusest, mis on tekitanud hinnangulist kahju 66 000 eurot eest. Kõige enam on murdvargustest teada antud Harjumaal, kus üheksa kuuga on toimunud 35 sissemurdmist kahjusummas 28 500 eurot. Harjumaale järgnevad Tartumaa, Ida-Virumaa ja Pärnumaa – igal pool kaheksa murdvargust.
 6. Tormi tagajärjed: If Kindlustusele on teatatud 25 kahjust ligi 45 000 euro eest

  27 september 2018
  Kaks päeva tagasi Eestit räsinud tormi tõttu on If Kindlustusele tänaseks teada antud 25 kindlustusjuhtumist, mille kahjud küündivad hinnanguliselt 45 000 euroni. 23 neist olid varakahjud ja kaks neist olid kaskokindlustuse kahjud.
 7. Uuring: üle kolmandiku ettevõtetest pakub töötajatele tervisetoetusi

  25 september 2018
  Üle kolmandiku ettevõtteid Eestis pakub oma töötajatele tervist edendavaid toetusi, selgus If Kindlustuse tellitud uuringust.
 8. Lemmiklooma kahjujuhtumite arv tõusis suvel ligi kolmandiku võrra

  19 september 2018
  Soe suvi tõi kaasa suurema hulga kahjuteateid lemmikloomade haigestumisest või õnnetusse sattumisest, mõnel kuul tõusis arstiabi vajanud loomade arv isegi kolmandiku võrra.
 9. If kindlustus tuletab meelde: ärge unustage suvel linnakodu ohutust!

  15 juuli 2018
  If Kindlustus tuletab kõigile meelde, et suvel kasvab hüppeliselt kodudesse sissemurdmiste arv, sest vargad on kiired ära kasutama valveta jäänud linnakodusid.
 10. Eestlasi teeb õnnelikuks pädevuse tunne

  03 juuli 2018
  If Kindlustus viis juba teist järjestikust aastat kõigis kolmes Balti riigis läbi oma aitamisindeksi uuringut (Help Index Study), mille kogutud andmed näitavad, et inimesed on õnnelikumad teisi aidates, mitte ise abi saades.
 11. Katse: autosse sissemurdmine võtab vaid 30 sekundit!

  28 juuni 2018
  Seoses lähenevate suveüritustega tuletab If Kindlustus inimestele meelde mitte jätta autodes nähtavale isiklikke esemeid – autosse sissemurdmine võtab aega vaid loetud sekundid.
 12. If toetas Varjupaikade MTÜ-d 700 euroga

  25 juuni 2018
  Maikuus toimunud lemmikloomakindlustuse kampaaniaga õnnestus Ifil koguda 700 eurot, mis anti möödunud reedel üle Varjupaikade MTÜ-le.
 13. Ettevaatust jaanitule tegemisel!

  20 juuni 2018
  Seoses lähenevate pidustustega soovib If Kindlustus kutsuda kõiki üles ettevaatlikkusele jaanitule tegemisel.
 14. Meeldetuletus autoga reisijatele – Euroopa liidu piires peab liikluskindlustuse poliis paberil kaasas olema

  18 juuni 2018
  If Kindlustus soovib kõigile autoga suvel Euroopasse reisijatele meelde tuletada, et Euroopa Liidu piires sõites peab liikluskindlustuse poliis olema kaasas paberkandjal. Samas nn rohelist kaarti ei ole Euroopa Majanduspiirkonnas autoga reisides üldse tarvis.
 15. Kuus soovitust, kuidas tasakaaluliikuriga ohutult sõita

  29 aprill 2018
  If Kindlustuse statistika järgi kasvavad igal kevadel õnnetusjuhtumikindlustuse kahjud, millest paljud on seotud laste harrastusspordiga. Enim satuvad õnnetustesse kooliealised lapsed ning lisaks luumurdudele on kukkudes eriti ohtlikud peatraumad.
 16. Tankimispüstoli paaki unustamine võib maksta tuhandeid eurosid

  20 märts 2018
  If Kindlustuse statistikast selgub, et igal kuul registreeritakse mitmeid kahjujuhtumeid, kus kliendid on bensiinijaamast minema sõites tankimispüstoli paaki unustanud. 2017. aastal teatati Ifile 69 sellisest liikluskindlustuse kahjust. Suurim kütusetankurile tekitatud kahju ulatus mullu 3400 euroni ja keskmine hüvitis oli 430 eurot juhtumi eest.
 17. If Kindlustus ja Glassdrive tõid turule uue Klaasikindlustuse

  12 märts 2018
  If Kindlustus ja Glassdrive tõid turule Eestis ainulaadse Klaasikindlustuse klientidele, kelle sõidukil ei ole kaskokindlustust ja kes tasuvad oma sõiduki klaasivahetuse eest ise. Klaasikindlustus katab sõidu- ja pakiautode salongiklaaside kahjustumise või hävimise mistahes ootamatu sündmuse tagajärjel.
 18. Suurimad vead, mida liiklusõnnetuse järel tehakse

  27 veebruar 2018
  Viimaste kuude lumerohkus, miinuskraadid ja teede libedus on kasvatanud järsult liikluses toimunud õnnetuste arvu. If Kindlustus pani oma igapäevase kahjukäsitluse kogemuse põhjal kokku nimekirja põhilistest vigadest, mida autojuhid liiklusõnnetuste järel teevad.
 19. Kuidas käituda, kui pead haiguse tõttu reisist loobuma?

  20 veebruar 2018
  If Kindlustuses registreeriti 2017. aastal ligi 1000 reisitõrkekindlustuse kahju, kui kliendid pidid oma planeeritud reisi haigestumise või trauma tõttu tühistama. Reisitõrke kahjud moodustasid mullu 40% kõikidest reisikindlustuse kahjudest ja kõige sagedamini tühistati reise aasta esimesel kolmel kuul.
 20. If avas Tartus uue büroo aadressil Ülikooli 6A

  11 veebruar 2018
  Esmaspäeval, 12. veebruaril avas If Kindlustus Tartus uue büroo Kapitalimajas aadressil Ülikooli 6A.