If Kindlustus andis 10 000 eurot vabatahtlikele päästjatele ja abipolitseinikele varustuse täiendamiseks

If Kindlustuse juhatuse liige Artur Praun andis täna Päästeliidus üle 10 000-eurose kinketšeki vabatahtlikele päästjatele ja abipolitseinikele varustuse soetamiseks.

Inimeste turvalisus ja turvatunne on ühiskonna toimimise üks olulisimaid eeldusi ning me oleme kogu oma tegevuse ajal selle eesmärgi nimel tegutsenud,” ütles If Kindlustuse juhatuse liige Artur Praun. Ta lisas, et If Kindlustus on ka varasemalt toetanud ning tunnustanud just vabatahtlikke päästjaid ja abipolitseinikke, kes on otsustanud muutustele ühiskonnas kaasa aidata oma vabast ajast ja tahtest.

Kingitud vahendite eest soetab Päästeliit vabatahtlikele päästjatele 400 valguslambiga varustatud nokamütsi, mis aitavad päästjaid välitöödel ka pimedal ajal. Sarnase funktsiooniga talvemütsid olid möödunud aasta kingitus. Lisaks mütside praktilisele otstarbele tõstavad need ka ühtekuuluvuse tunnet, kuna need on märgistatud Päästeliidu sümboolikaga.

“Ühe mütsi all on parem teha ja tutvustada vabatahtlike tööd. Päästeliidu ja vabatahtlike päästjate jaoks on tähtis ka ühtne olla. Loodan, et tänaseks on juba paljudele selge, et metsatulekahjude, inimeste otsimise ja merel päästmise töö juures on vabatahtlikud suureks abiks. See aitab kogukondades vajaliku töö kiiremini ära teha,“ lisas Päästeliidu juhatuse esimees Kaido Taberland.

Abipolitseinikud soetavad annetatud raha eest aga 90 paari taktikalisi kindaid. Need torke- ja lõikekindlad kindad on esmase turvalisuse tagamisel väga olulised, sest just käed on need, millega peamiselt hoitakse ära ohuolukorrad või abistatakse kedagi. Seega on turvalised ja samas funktsionaalsed kindad vajalikud.

Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimees Rasmus Lahtvee lisas, et vabatahtlike panus on võimalik ainult nende tublide inimeste perede ja lähedaste toel. „Seega seda tööd teevad inimesed, kel on väga tugev missioonitunne, tagamaks meie Eestile turvaline ühiskond. Kui meie tööd märgatakse ja toetatakse, annab see vaid innustust juurde,” märkis Lahtvee.