Peamenüü Edasi

2019. aasta pressiteated ja uudised

 1. Uuring: 58% Eesti elanikest pole kodus esmaseid tulekustutusvahendeid

  18 detsember 2019
  Tulekahjusid tuleb ette nii korterites kui ka eramajades ja tihti on nende põhjuseks elektrisüsteemidega seotud rikked. Kahjuks ei ole paljudel Eesti inimestel kodus isegi esmaseid tulekustutamise vahendeid, selgus If Kindlustuse läbi viidud uuringust.
 2. If Kindlustus andis 10 000 eurot vabatahtlikele päästjatele ja abipolitseinikele varustuse täiendamiseks

  17 detsember 2019
  If Kindlustuse juhatuse liige Artur Praun andis täna Päästeliidus üle 10 000-eurose kinketšeki vabatahtlikele päästjatele ja abipolitseinikele varustuse soetamiseks.
 3. Osale arvamuskonkursil Edukas Eesti

  28 november 2019
  Edukas Eesti on kaheksandat aastat toimuv arvamuslugude konkurss, mida tänavu korraldavad Äripäev, If Kindlustus, Eesti Gaas, Rimi ja Ellex Raidla Advokaadibüroo. Arvamuskonkurss on ellu kutsutud eesmärgiga arutleda ideede üle, mis muudaksid Eesti edukamaks.
 4. Analüüs: otsasõidud metsloomadele on aastaga sagenenud 12%

  23 september 2019
  Viimastel aastatel on Eesti maanteedel toimunud järjest rohkem metsloomadega seotud õnnetusi, nii selgus If Kindlustuse poolt läbi viidud analüüsist. Kõige sagedamini satuvad liiklusõnnetustesse kitsed, jänesed ja põdrad.
 5. Uuring: Eesti töötajad hindavad ausust ja huumorimeelt

  09 september 2019
  Eestlased soovivad, et kolleegid oleksid sõbralikud, huumorisoonega ja ausad, leedulased aga hindavad karjäärivõimalusi ja kolleegide abil professionaalses mõttes arenemist. Sellised tulemused andis uuring, mille If Kindlustus korraldas Eestis, Lätis ja Leedus.
 6. Uuring: välisriigis autoga sõitvatest Eesti inimestest satub liiklusõnnetusse 13%

  19 august 2019
  Autoreisid välismaale on muutunud Eesti inimeste seas üha populaarsemaks. Teisi riike külastades sõidetakse nii isikliku kui ka rendiautoga. Kui lähiriikides eelistatakse kasutada isiklikku autot, siis kaugemates maades pigem rendiautot.
 7. Eksperiment: kui kaua võtab aega sissemurdmine ja varastatud asjadega lahkumine?

  11 juuli 2019
  Kahjuks ei ole Eestist kuhugi kadunud sissemurdmised ja vargused eluruumidest. Eriti hoolsalt tuleb oma varal silma peal hoida suvekuudel, kui inimesed puhkavad ja viibivad pikemalt kodunt ära. Ka If Kindlustuse statistika näitab, et kõige enam varguseid eluruumidest pannakse toime just suvel. Vaata kindlasti videot!
 8. Iga kümnenda jalgrattaga juhtub õnnetus või varastatakse aasta jooksul

  27 juuni 2019
  Suvi on toonud Eestimaa teedele ja tänavatele rohkelt maastiku-, maantee- ja ka elektrijalgrattaid. Tihtilugu unustatakse, et ka need liiklusvahendid tasub kindlustada, kui inimene ei soovi langeda halva üllatuse ohvriks.
 9. Uuring: töötajad vajaksid kõige enam juurde juhtide lugupidamist

  12 juuni 2019
  Lugupidav juht on üks olulisemaid kriteeriume, millest oleneb, kas eestlased, lätlased ja leedulased peavad tööd normaalseks, selgus If Kindlustuse korraldatud uuringust. Küsitlusele vastanud peavad juhte oma praeguse töökoha nõrgimaks lüliks. Kuid sellest, milline peaks olema normaalne juht, saadakse kolmes Balti riigis pisut erinevalt aru.
 10. Uuring: kellele helistavad Eesti inimesed esimesena peale liiklusõnnetust?

  10 juuni 2019
  If Kindlustus viis läbi uuringu, saamaks teada, kellele helistavad Eesti inimesed esimesena, kui nende autoga juhtub õnnetus. Selguse huvides täpsustati, et toimunud on liiklusõnnetus autoga, milles inimesed vigastada ei saanud.
 11. Uuring: kümnest töötajast peab oma tööd normaalseks ainult kolm

  14 mai 2019
  Igast kümnest töötajast ainult kolm peab oma tööd normaalseks, selgus hiljuti kõigis Balti riikides läbi viidud uuringust, milles osales rohkem kui 1500 inimest. Ligi pooled küsitletutest kaaluksid praeguselt töökohalt lahkumist, kui nad leiaksid midagi „normaalsemat“. Uuringu korraldajad soovisid täpsustada, mida inimesed töö puhul normaalseks peavad.
 12. Iga viies uus nutiseade puruneb aasta jooksul

  07 mai 2019
  Selline statistika joonistub välja If Kindlustuse aastate pikkusest kogemusest nutiseadmete kindlustamisel.
 13. Uuring: vaid 53% inimestest kasutab kodumasinaid õigesti

  23 aprill 2019
  If Kindlustus viis läbi uuringu, kus küsiti enam kui tuhande vastaja käest, millised on nende harjumused kodumasinatega töötamisel.
 14. Kirikutega tuleb kahjujuhtumeid sageli ette

  17 aprill 2019
  Kirikute ja pühakodade kindlustamine on Eestis tavapärane, kahjuks võib sama öelda ka õnnetuste kohta.
 15. Kolm peamist põhjust, miks on kevadeti enim klaasikahjusid?

  29 märts 2019
  Statistika kohaselt toimub enim klaasikahjusid kevadel märtsist maini.
 16. If Kindlustus lõi fondi vabatahtlike päästjate ja abipolitseinike toetamiseks

  15 märts 2019
  Kui Põhja- ja Lääne-Euroopas on tavapärane, et paljud eraettevõtted toetavad vabatahtlikke ettevõtmisi, siis Eestis ei ole see veel nii laialdaseks muutunud. If Kindlustus on viimased kaks aastat keskendunud vabatahtlike toetamisele ja tunnustamisele, korraldades näiteks tunnustusüritust „Otsime sangareid“ või ostes varustust vabatahtlikele päästjatele ja abipolitseinikele. Samas on ühiskonnas veel palju ruumi antud valdkonda panustamiseks.
 17. Ettevaatust: pimestav päike segab autojuhte

  11 märts 2019
  Järgneval kolmel kuul tasub olla väga tähelepanelik kõigil liiklejatel – statistika järgi toimub just sel perioodil enim liiklusõnnetusi, mille puhul autojuhid ei märka ereda päikese tõttu teist autot või jalakäijat.
 18. Lume sulamine paljastas ohtlikud löökaugud

  14 veebruar 2019
  Möödunud nädala sula paljastas üle Eesti hulgaliselt ohtlikke löökauke. Inimesed, kelle autod on saanud kahjustusi, on pöördunud If Kindlustuse poole nii nõu küsimiseks kui ka kahjujuhtumite esitamiseks.
 19. Elupäästjad ja vabatahtlikud aktivistid pälvisid sangari tiitli

  01 veebruar 2019
  Raudteel hulkuva väikese lapse päästnud rongijuht, ligi kaks nädalat metsatulekahjuga võidelnud mitme lapse ema, põlevast majast perekonna välja toonud ettevõtja ja ülimalt aktiivne vabatahtlik noormees - need neli pälvisid täna If Kindlustuse tänuüritusel 108 kandidaadi seast sangari tiitli koos 1000 eurose tšekiga väljateenitud puhkusele.
 20. Üleskutse: anna teada inimesest, kes on muutnud Eesti turvalisemaks

  08 jaanuar 2019
  Täna algab tänukampaania „Otsime sangareid", mille raames oodatakse kuni 25. jaanuarini lugusid vabatahtlikest päästjatest, abipolitseinikest või tublidest kodanikest, keda tänada ja tunnustada selle eest, et nad aitasid möödunud aastal muuta Eesti turvalisemaks.