Lume sulamine paljastas ohtlikud löökaugud

Möödunud nädala sula paljastas üle Eesti hulgaliselt ohtlikke löökauke. Inimesed, kelle autod on saanud kahjustusi, on pöördunud If Kindlustuse poole nii nõu küsimiseks kui ka kahjujuhtumite esitamiseks.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Martin Kuke sõnul on inimeste probleem sarnane, kuid lahendused on erinevad. Väga palju sõltub sellest, kas kliendil on sõlmitud kaskokindlustus või peab ta hakkama kahjusid välja nõudma teevaldajalt.

„Löökaukude põhjustatud kahjud jäävad keskmiselt tuhande euro juurde ühe juhtumi puhul. Enim kahjustuvad autode rehvid, veljed ja silladetailid. Kaskokindlustus aitab klientidel tasuda suurema osa kahjust, paraku omavastutuse osa tuleb klientidel ise tasuda või nõuda see välja teevaldajalt. Kui inimesel kaskokindlustust ei ole, saab kahjude tasumist nõuda teevaldajalt, kelleks on üldjuhul kohalik omavalitsus,“ lisas Kukk.

Viis lihtsat soovitust, kuidas saada löökaugu põhjustatud kahju hüvitist:

  1. Kui sõitsid läbi löökaugu ja tundub, et auto sai kannatada, siis peata auto ning fikseeri sõiduki vigastused.
  2. Teavita juhtumist politseid numbril 112 ning tegutse politsei antud juhtnööride järgi.
  3. Fikseeri sündmuskoht võimalusel koos tunnistajaga, tehes löökaugust ja selle ümbrusest pildid.
  4. Kui autoga on võimalik edasi sõita, tuleks liikuda autoremonditöökotta, et hinnata remondi maksumus. Kui autoga ei ole võimalik sõita, siis Ifi kaskokindlustuse kliendid saavad tellida tasuta puksiirauto, helistades numbril 777 1211. Inimesed, kes peavad puksiirauto eest ise tasuma, saavad selle kulu hiljem tagasi nõuda teevaldajalt.
  5. Kui omad kaskokindlustust, täida õnnetuse kohta teavitus veebilehel või helista oma kindlustusandjale. Kui soovid, et teevaldaja hüvitaks kaskokindlustuse omavastutuse või kindlustuse puudumisel täielikud remondikulud, esita teevaldajale kahjunõue. Nt Tallinna linnas on tee omanikuks Tallinna linn ja nõue tuleb esitada Kommunaalametile. Nõude näidis.