Kaks kolmandikku Eesti autojuhtidest kasutab sel talvel naastrehve

If Kindlustuse läbi viidud uuringust selgus, et tänavu eelistab kaks kolmandikku Eesti juhtidest naastrehve ja kolmandik lamellrehve.

Kui mõni aasta tagasi jagunesid eestlaste eelistused lamell- ja naastrehvide vahel laias laastus pooleks, siis viimastel aastatel on naastrehvid populaarsust kogunud.

If Kindlustuse läbi viidud uuring näitas, et sel talvel kavatseb 62% Eesti juhtidest sõita naastrehvidega, 36% kasutab sõidukitel lamellrehve ja 2% ei ole veel valikut teinud.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul mõjutavad sõidukijuhtide rehvivalikut mitmesugused tegurid, sealhulgas eelmised talved ja piirkonnad, kus inimesed peamiselt liiklevad. „Varasemad soojad talved panid nii mõnedki sõidukiomanikud eelistama lamellrehve. Kuid viimasel kahel aastal oleme uuringutes näinud, et enamiku valik langeb naastrehvidele. Külmad ja jäised talved mõjutavad eriti maapiirkondades elavate inimeste eelistust naastrehvide kasuks, linnades on olukord võrdsem,“ selgitas Kruus.

Maapiirkondades usaldab naastrehve rohkem lausa 71 protsenti uuringus osalenutest. Lamellrehvide kasuks on seal otsustanud 28% vastanutest. Seevastu pealinnas ja teistes suuremates linnades valib 55–57% inimestest naastrehvid ja 40–42% lamellrehvid.

Uuringust selgus, et naastrehvid on populaarsemad kõigi vastanute gruppide seas, olenemata nende soost, vanusest, elukohast, rahvusest ja sissetulekutest.

71% uuringus osalenud maapiirkondade juhtidest usaldab naastrehve

Kuigi igal aastal näeme, et paljud vaatavad pingsalt ilmateadet, et esimest lund ja jääd ette näha, tasub Kruusi sõnul talverehvid autole alla panna juba väikeste plusskraadide juures. „Talverehv jääb madalamatel temperatuuridel suverehvist elastsemaks ja haakub teekattega paremini. Seega pole mingit põhjust oodata teede jäätumist,“ lisas Kruus.

Lõunanaabrite eelistused erinevad

Talverehvid tasub autole alla panna juba väikeste plusskraadide juures

Teiste Balti riikide elanikud kasutavad naastrehve märksa vähem kui eestlased. Kui Eestis eelistab kaks kolmandikku sõitjatest naastrehve, siis Lätis on naastrehvid all vaid igal viiendal ja Leedus igal kümnendal autol. Kummagi lõunanaabri juures kasutab 23% autojuhtidest universaalseid M/S-tähisega (multi-season) rehve, mida Eestis ei tohi talvel kasutada. Lisaks sõidab 56% lätlastest ja 66% leedukatest lamellrehvidega.

Talverehvid on Eestis kohustuslikud alates
1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Eestis, Lätis ja Leedus läbi viidud If Kindlustuse uuringus osales pisut rohkem kui 1000 inimest igast riigist.