Saame tuttavaks — tema on Julius

 
Meie hinnastamise osakonna juht

Liitu Ifiga!

Tööpakkumised

Julius töötab aktuaaride üksuses hinnastamise osakonna juhina. Kui lapsepõlves unistas ta professionaalse sportlase karjäärist, siis juba 8.-9. klassis teadis ta kindlalt, et tema töö on tulevikus seotud numbrite ja arvutitega.

Oma igapäevases töös haldab ja arendab Juliuse osakond matemaatilisi mudeleid, mille järgi arvutatavad aktuaarid klientidele kindlustuse hinda. Selle jaoks analüüsitakse pidevalt Ifi erinevaid tooteportfelle, et tuvastada kohti, mis vajavad muutmist.

„Mulle meeldib oma töös see, et palju saab numbritega tegeleda ning mõelda, kuidas Ifi analüütilisi protsesse edasi arendada. Ning tõeliselt põnev on olla osaline meie tuleviku hinnastamisstrateegia kujundamise protsessis,“ ütleb Julius.

Põnevad väljakutsed ja toetavad kolleegid

Kindlustuse valdkonnas sõltuvad paljud otsused andmetest ning kiirete ja heade otsuste tegemiseks on vaja täpseid ja ülevaatlikke andmeid.

„Aktuaaride meeskonnas pole kunagi olnud puudu huvitavatest väljakutsetest, millega pead murda. Samuti on meil väga abivalmid kolleegid, mis on võimaldanud pidevalt toetavas õhkkonnas uusi asju proovida,“ ütleb Julius.

Julius alustas Ifis aktuaarina juba ligi 14 aastat tagasi ja tuli kindlustuse valdkonda tööle praktiliselt otse ülikoolist. Seega Ifis on ta veetnud peaaegu kogu oma tööelu. „Alustasin peamiselt äriklientidele suunatud toodete hinnastamisega ning aastate jooksul olen saanud teha peaaegu kõike, mida Ifis on võimalik andmetega teha. Neli aastat tagasi tekkis võimalus juhi rollis kätt proovida ning see on olnud põnev ja arendav teekond,“ sõnab Julius.

Ühendav lüli äri ja IT maailma vahel

Aktuaari ehk kindlustusmatemaatiku töös peab olema huvi ja uudishimu andmete vastu, aga samas pakub töö ka suhtlust paljude kolleegidega. Aktuaar on kui sild äri poole ja IT maailma vahel, tõlkides tihti IT süsteemides toimuvat äri poole kolleegidele ning äri soove IT keelde.

Aktuaari töös toob edu hea läbisaamine andmetega, analüütiline mõtlemine ja tahe õppida uusi asju. Oluline, et oleks huvi matemaatika ja erinevate analüüsitarkvarade vastu ning tugev tehniline baas, nt oskused SQLi, Exceli, PowerBI ja Pythoniga töötamisel.

„If on huvitav töökoht, kus igav ei hakka, sest andmeid jagub siin palju ja tööpõld on lai! Ning lisaks hindan seda, et If on ka väga töötajakeskne tööandja. Minu jaoks iseloomustabki Ifi see, et kõik inimesed on väga mõistlikud ja nendega on lihtne läbi saada,“ lisab Julius.

Kas tahaksid rohkem teada?

Loe lähemalt Ifi kui tööandja kohta ja millised positsioonid on Ifis hetkel saadaval. Vahest leiad midagi, mis pakub Sulle huvi  ja saad rajada oma edasise karjääri Ifis.

Vabad töökohad

Ifi töökeskkond

Oled huvitatud tööst Ifis?


Hoia silm peal meie tööpakkumistel.