Elektriauto kindlustus

Naudi muretumalt keskkonnasõbralikku sõitu oma elektriautoga — Ifi kasko sisaldab nüüd vajalikke kaitseid elektriautole!

 • Turuväärtusest 15% kõrgem hüvitis auto hävimisel
 • Kaitse all laadimiskaabel ja -seade
 • Autoabi 24/7 ka aku tühjenemisel
Arvuta kasko hind
 • Teadaolevalt turu kõrgeim hüvitis auto hävinemisel

  If Kindlustus maksab elektriauto turuväärtusest 15% kõrgema hüvitise, kui sõiduk on õnnetuse tagajärjel hävinud või selle taastamine ei ole mõistlik.

 • Laadimiskaabli ja laadimisseadme kaitse kuni 2000 €

  Kui õnnetuses saab kahjustada laadimiskaabel või -seade või need on varastatud, hüvitame kahju 2000 € ulatuses — seda ilma omavastutuseta.

 • Rahe ja tormi põhjustatud kahjude puhul omavastutus 0 eurot

  Omavastutust ei rakendata, kui rahe, tuul ja sellest murtud oksad või lendavad asjad, aga ka üleujutus kahjustab elektriautot või see hävineb.

Leia sobiv kaskokindlustuse pakett

Kindlustuskaitsed Superkasko

Superkasko Extra Superkasko Lux

Superkasko Lux+

Õnnetusjuhtum - hüvitame sõiduki kahjustumise või hävimise ettenägematu sündmuse (liiklusõnnetus, loodusõnnetus, sõiduki osade kahjustumine) tagajärjel.
Vargus - hüvitame sõiduki või selle osade varguse või röövimise.
Vandalism - hüvitame kolmandate isikute tahtlikult sõidukile tekitatud kahjud.
Tulekahju - hüvitame sõiduki kahjustumise või hävimise tule tõttu, sh kolmandate isikute süütamise, suitsu, tahma või kustutustööde tõttu.

Koguriskikindlustus ei tähenda, et kindlustus kehtiks ilma piiranguteta. Tutvu ka välistustega, milliseid kahjusid ei hüvitata.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Elektriauto — ainult elektri jõul liikuv ehk täiselektriline M1 või N1 kategooria sõiduk.
— Elektriauto varguse, röövimise ja hävinemise korral maksame Sulle täiendavat hüvitist, mille suurus on 15% sõiduki turuväärtusest enne kindlustusjuhtumit.
— Laadimiskaabli ja laadimisseadme kaitse kuni 2000 € ulatuses kehtib varguse või õnnetusest tekkinud kahjustuste puhul.
— Autoabi 24/7 aku tühjenemise korral.
— Kui elektriauto hävineb või saab kahjustada rahe, tuule, tuule murtud või õhku tõstetud esemete või üleujutuse tagajärjel, ei rakendata omavastutust.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Hüvitame loomale (sh metsloomale) otsasõidust või selle vältimisest tekkinud kahjud ilma omavastutuseta.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Klaas parandatakse tingimusel, et kahjustuse läbimõõt on väiksem kui 2 cm, see ei asu juhi poolel ja parandamisel klaasi soojendust ei rikuta. Muudel juhtudel klaas vahetatakse.


*Erinevalt klaasivahetusest on esi- ja salongiklaasi parandamise omavastutus alati 0 €.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Sõiduki võtmete või pultide kaotamise või hävimise korral hüvitame võtme või puldi vahetamise, vajadusel ümberkodeerimise kulu ilma omavastutuseta, kuid mitte rohkem kui 300 € kindlustusjuhtumi kohta.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Sõidukiga koos on kindlustatud lasteiste, katuseboks, katuseraam ja jalgrattahoidja. Lisaks sõiduki originaalosadele on automaatselt kindlustatud mitte-tootja poolt paigaldatud sõiduki osad kuni 1000 € ulatuses. Näiteks valuveljed, spoilerid, lisatuled, kaitserauad, maalingud jne. Vajadusel saab hüvitislimiiti suurendada.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Kui Sinu sõidu- või pakiautoga midagi juhtub või tühjeneb teel olles Su elektriauto aku, saad kasutada Ifi tasuta autoabi. Abi saamiseks helista Ifi kindlustustelefonil 777 1211.
Teenust saab kasutada ka välismaal hätta sattudes, v.a Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Üks komplekt sõiduki velgi ja rehve, mida hoitakse lukustatud ruumis. Hüvitame varguse korral kokku kuni 5000 €.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Sõiduõpe oma pere liikmele on kaitse sees. Kui plaanid sõidukit kasutada õppesõidukina raha teenimise eesmärgil, siis tuleb see lepingule eraldi märkida.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Kerghaagis on liiklusregistris registreeritud haagis, mille täismass ei ületa 750 kg. Kindlustatud on iga kerghaagis, mis on kindlustusjuhtumi toimumise ajal haagitud kindlustatud sõiduki külge. Kindlustus ei kehti haagises olnud esemete suhtes.

Lisatud Lisatud Lisatud Lisatud

Kaitse hüvitab asendusauto kulu, kui Sinu enda sõiduk on kindlustusjuhtumi tõttu remondis. Asendusauto saad meie koostööpartneri juurest ja see peab olema Ifiga kooskõlastatud.

Asendusauto asemel on võimalik valida rahaline hüvitis (30 €/päev, Lux+ paketiga 60€/päev) mitte rohkem kui 7 päeva eest.

Lisatud Lisatud Lisatud

Kui liiklusõnnetuse tagajärjel saab juht või kaasreisija püsiva tervisekahjustuse või sureb, maksame ühekordse hüvitise. Kui õnnetuse tagajärjel peab inimene olema haiguslehel vähemalt 7 päeva, maksame päevaraha.

Lisatud Lisatud Lisatud

Juba esindusest välja sõites kahaneb tuttuue auto hind. Selle kaitsega hüvitame sõiduki varguse, röövimise ja hävinemise korral Sulle auto esmamüügihinna turuväärtusest sõltumata.

Lisatud Lisatud Lisatud

Kui sõiduk on varastatud või röövitud või selle taastamine ei ole mõistlik, maksame täiendavat hüvitist, mille suuruseks on 15% sõiduki turuväärtusest vahetult enne kindlustusjuhtumit.

Lisatud Lisatud

Kui Sul juhtub välismaal olles autoga õnnetus, mille tagajärjel ei ole võimalik reisi jätkata, hüvitame sõidukis olevate inimeste täiendavad transpordi- ja majutuskulud sihtkohta või tagasi Eestisse, 1000 € kõigi reisijate peale kokku.

Lisatud Lisatud

Kui Sinu asjad varastatakse lukustatud sõidukist murdvarguse teel, hüvitame varastatud asjade taassoetamise maksumuse kuni 1000 € juhtumi kohta.

Lisatud Lisatud

Hüvitame sõiduki välispeeglite ja nende korpuste remondi või asendamise kulu ilma omavastutuseta.

Lisatud Lisatud

Liisinguväärtuse kindlustus - hüvitame sõiduki liisingu jääkväärtuse, kui sõiduki jääkväärtus ületab turuväärtust.

Liisingumakse kindlustus  maksame hüvitist maksimaalselt 100 päeva eest, mil liisinguvõtja on kindlustusjuhtumi tõttu töövõimetu.

Lisatud

Hüvitame kindlustusjuhtumi tõttu tekkinud õigusabikulu maksimaalselt 1300 € ulatuses iga kindlustusjuhtumi kohta.

Lisatud

Hüvitame sõiduki rendilepingusse märgitud omavastutuse kuni 2000€. 
NB! Rendiauto omavastutuse kindlustuskaitse kehtib väljaspool Eestit.

Lisatud

Hüvitame sõiduki remondi margiesinduses ka siis, kui garantiiaeg on lõppenud.

Lisatud
Arvuta hind ja vormista kasko

Hoitud keskkond, hoitud auto

Elektriauto omanikuna oled teinud väga olulise keskkonnasõbraliku valiku. Ifi kaskokindlustus pakub parimat kaitset Sinu elektriautole, maandades ka elektriauto kasutamisel ettetulevaid riske. Kui midagi juhtub, oleme Su kõrval ja aitame ootamatustega toime tulla.

Elektriauto kaitse kaskopaketis

Elektriautode tehnoloogia areneb kiiresti — pikeneb sõiduulatus, laadimine muutub kiiremaks ja aku jõudlus paraneb. Nii saad plaanida üha pikemaid sõite. Paraku tuleb ootamatuid olukordi ette nii teel olles kui ka parklates ja koduhoovis. Ifi kaskopaketid pakuvad palju erinevaid kaitseid sõidukitele, sealhulgas elektriautodele.
Valides asendusautoga paketi, saad sel ajal, kui Su elektriauto on remondis, kasutada asendusauto asemel soovi korral rahalist hüvitist kuni 7 päeva ning sõita just sellise sõidukiga, nagu soovid — ka elektriauto või
-taksoga.

Milleks autole kaskokindlustus?

Kaskokindlustusega hüvitame Sinu sõidukile tekkinud kahju siis, kui põhjustad õnnetuse või juhtub autoga midagi muud ootamatut — olgu selleks metsloomale otsasõit või teelt väljasõitmine, parklas juhtunud kahju, vandalism, võtmete kaotamine, aga ka elektriauto laadimiskaabli vigastamine või vargus ning palju muud.

Loe lähemalt, mis kasu on kaskokindlustusest.

Elektriauto kindlustuse KKK

Millisele autole on mõeldud elektriautode kindlustuskaitse?

Elektriautode kindlustus on mõeldud ainult elektri jõul liikuvatele ehk täiselektrilistele M1 või N1 kategooria sõidukitele, mida pakuvad näiteks nii Audi, BMW, Mitsubishi, Nissan, Tesla, VW jt tootjad.
Hübriidautodele elektriautode kindlustuskaitse ei kehti, küll aga pakuvad Ifi kaskopaketid laia kaitset erinevateks ootamatusteks ka hübriididele ja sisepõlemismootoriga sõidukitele.

Kuidas sõlmida kindlustusleping elektriautole?

Kaitsed elektriautodele sisalduvad Ifi kaskokindlustuse kõigis pakettides ja eraldi kindlustuslepingut spetsiaalselt elektriautole ei ole vaja sõlmida. Seega vali nelja kaskopaketi seast Sinu vajadustele ja võimalustele sobivaim pakett, arvuta kaskokalkulaatoris kindlustuse hind ja vormista leping iseteeninduses. Lepingu sõlmimine on lihtne, kiire ja mugav ning saad muretumalt sõita oma elektriautoga.

Kas 24/7 autoabi aitab, kui mu elektriauto aku saab ootamatult tühjaks ja jään teele?

Jah — kui elektriauto aku tühjeneb ükskõik mis põhjusel, siis saab ööpäevaringselt appi kutsuda Ifi 24/7 autoabi.
Siiski tasub meeles pidada, et elektriauto aku tühjenemise korral osutatakse autoabi kaks korda kindlustusperioodi jooksul.

Enne pikemat sõitu soovitame veenduda, et aku oleks korralikult laetud. Elektriauto laadimine võtab aega erinevalt, sõltudes aku mahutavusest ja laadimisrežiimist. Kiirlaadimine on hea lahendus teel olles, kui on näha, et sihtkohta jõudmiseks on vaja lisaenergiat. Samas tasub meeles hoida, et kiirlaadimine võib mõjutada aku eluiga. Tavalaadimine on aeglasem ja sobib hästi, kui tead, et niipea pole vaja enam sõima minna.
Elektriautot laadima pannes veendu ka, et laadimisjaam või laadimisseade, samuti laadimiskaabel oleksid terved.

Tutvu Ifi kaskokindlustuse tingimustega

Iga kindlustuslepinguga on seotud täpsustavad kindlustustingimused, millest lähtume kahjude hüvitamisel kindlustusjuhtumi korral. Tutvu alati kindlustuse riskide, erandite, kindlustusjuhtumite jmt kindlustustingimustes.

Kindlustustingimused

Sõidukikindlustuse tingimused TK-20231
Kindlustuse üldtingimused TG-20211

Teabedokument

Sõidukikindlustuse teabedokument 2023/01

Helista või kirjuta meile

Ei saanud oma küsimusele vastust või soovid enne kindlustuse ostmist Sulle sobiliku lahenduse leidmiseks konsulteerida meie kindlustusspetsialistiga? Helista või kirjuta meile:

Kindlustustelefon: 777 1211

E-mail: info@if.ee