11 uskumatut olukorda, mil hea kodukindlustus võib aidata

Vaata igapäevaseid kuid pisut uskumatuid olukordi, mil saad olla tänulik, et endale hea kodukindlustuse oled sõlminud.
Kodukindlustuse tingimustega tutvu alati!

Kindlustus on mõneti nagu pärismaailma superkangelane - me küll ei hoia kuidagi õnnetusi või ootamatusi ära, kuid anname oma parima, et Sina nendest kiiresti toibuks.

Filmidest võib tunduda, et kodukindlustus on vajalik vaid olukorras, kus orkaan või tsunaami kodu maapinnalt pühib ja on vaja nö nullist uut elu alustada. Tegelikult aitab hea kodukindlustus Sind tihti ka igapäevastes õnnetusjuhtumites.

Vaata, missugused on TOP 5 kodukindlustuse juhtumit, millega Ifis tegeleme ning tutvu ka konkreetsete kindlustusjuhtumitega


Lisaks on igapäevaste vee- ja tormikahjustuste kõrval ka hulk ebaharilikke, vahel võib isegi öelda tagantjärgi koomilisi juhtumeid, millega meie kliendid silmitsi seisavad. Võib küll mõelda, et juhtub vaid kindlustuses, kuid tegemist on igapäevaste eludega ja juhtumistega. Kindlustus aitab vaid kahju osalises või täies mahus hüvitada. Ehk loob juhtumile õnnelikuma lõpu.

Milliseid juhtumeid on Ifi kodukindlustus lahendada aidanud - ehk tunned endki mõnes ära?

Agarad rähnid, surnud rotid ja ulakad koerad


Maal elamisel on oma võlud ja teame ka ise, kuidas kevad kõnetab linnulauluga ning kuidas mesilasesumin mõtted suvele viib. Ja tegelikult võib tunduda üsna koomiline lugu, kus süütust linnust tüütu naaber või surnud rotist puuküürnik saab. Kindlustuses oleme selliste olukordadega rinda pistnud küll - kindlasti veendu kodukindlustust tehes, missugused on Sinu kindlustuse või paketi tingimused ja välistused ning missugused olukorrad kindlustus hüvitab.

#1 Rähnid majalaudadel

Klient avastas, et tema maja tuulekasti lauad on hakanud kummalisel kombel lagunema ja pudenema. Ühel päeval aga nägi ta, et olukorra taga on rähn, kes vastu tuulekasti koputamas käib - ju otsis toiduks putukaid. Agar lind oli läbi kopsinud tuulekastid maja kolmel nurgal. Klient sai parandustöödeks hüvitist.

#2 Läbi korstna tuppa eksinud varblane

Teinekord aga oli meie kliendil ootamatu olukord, kus väike varblane kuidagimoodi läbi korstna  pika pimeda tee toakaminasse ja sealt tuppa leidis.

Suurest segadusest ja hirmust lendas lind mööda tuba ringi ja rikkus tahmasena nii toa lae kui mitu seina.

#3 Põrandaalused surnud rotid

Majas elades on suur hulk inimesi ühel või teisel moel närilistega rinda pistnud.

Kliendil oli juhus, kus ta tundis, et põranda seest tuleb roiskunud haisu ning eeldas, et tegemist on sinna surnud rotiga. Jah, põranda all oli tõesti surnud rott ja põrandaparkett tuli üles võtta, et ebameeldiv ja ootamatu "kaasüüriline" eemaldada.

#4 Lemmiku ulakused

Ifi Koguriskipakett aitab katta ka lemmikloomaulakused. Näiteks kirjutas meile klient, kelle koer oli puruks närinud uue lapsevankri, mille kliendile seejärel ka hüvitasime. Nii mõnigi kord on koerale hambusse jäänud ka telekapult või lõunaks proovitud nahkset diivanit.

Mänguhoos lapsed VS telerid, arvutid ja tehnika

Kodukindlustus tuleb abiks, kui mängus on lapsed ja tehnika

Kodus on mõnus. Ja turvaline. Aga tegelikult juhtub kodus viibides ja toimetades siiski nii mõndagi: lastel mänguhoos, Sul kodukontoris tööasju tehes või näiteks olulisi sündmuseid tähistades.

Toome mõned kodukindlustuse kahjujuhtumite näited, mis esmapilgul tunduvad justkui juhtumid Youtube naljakanalil.

#5 Mänguhoos lapsed ja mõrad teleris

Kodukontoris olles mängisid lapsed pärast lõunat elutoas-köögis, kui 5-aastane laps viskas kogemata mänguhoos oma autolelu teleri ekraani pihta. Ekraan mõranes ja telekas enam pilti ette ei võtnud. Hüvitasime kliendile tekkinud kahju.

#6 Kõrvaklapid vetsupotis

Distantsõpe on toonud kaasa ka rohkem olukordi, kus lapsed on "tunni eel"  arvuti maha pillanud või selle kogemata laadimise ajal maha jooksnud. Küll aga juhtus ühel kliendil olukord, kus laps unustas taskusse koos laadimiskarbiga äsja ostetud Apple Airpods juhtmeta kõrvaklapid ja need hetk hiljem vetsupotist leidis.

#7 Äpardused köögis

Söömine on ainus töö, mis toidab, sestap veedame palju aega ka köögis. (Söögi)tegijal aga juhtub nii mõndagi ootamatut.  Õhtusel söögitegemisel kukkusid kapist soola haarates paar klaasist maiteainepurki kivist köögitasapinnale. Kukkumine tekitas kahju ja tööpinnas oli nii suur mõra koos väljatulnud tükiga.  On ka juhtumeid, kus klaas või tass kukub elektroonilisele pliidile, mis seejärel suurema kahjustuse saab. 

#8 Kohv ja tee arvutil

Kodukontor toob kokku köögilaua, arvuti päevaste tööülesannetega ning mõnusa hommikukohvi.

Ei ole harv juhus, et klient kogemata käega kohvitassi arvutile ümber ajab, kuuma vee teetassi asemel süvenenult klaviatuurile valab või laps vee suu asemel arvutile kallab? Üsna tavaline. Keskmised hüvitised sõltuvad tekkinud kahjust ja arvuti vanusest ning margist.

Ootamatused meeleolukatel sündmustel

Kodu on paik, kus juhtub lisaks ootamatustele ka lugematu hulk erilisi hetki, mida ka aastaid hiljem meenutada.  Kõik need sünnipäevahommikud koogilt küünalde puhumise ja üllatuslauluga; jõuluõhtud perega aga ka niisama mõnusad nädalalõpud hea seltskonna. filmide, raamatute ja toidu seltsis.

Aga vahel juhtub ootamatus ka erilistel hetkedel...

#9 Väike küünal sära

Uusaastaööd tähistamise käigus koduses seltskonnas läideti tähistamiseks ka 5 säraküünalt. Ootamatult kukkus üks neist maha ja kuigi see oli põrandal vaid hetke ja üritati koheselt eemaldada, sai parkett põletuskahjustuse.

#10 Seitse liitrit morssi


Lapse sünnipäeva hitiks oli maasikamorss. Segamise käigus aga suur 7-liitriline kraaniga nõu purunes ja ujutas üle köögi tasapinna koos seal oleva köögitehnikaga. Üldiselt oli tegemist õnneliku õnnetusega, kuid püsiva kahjustuse said nii röster kui veekeetja.

#11 Ebameeldiv üllatus jõulukuuse all

Mõnus pühademeeleolu kodus koos jõulukuusega. Kuuse all olev veeanum aga lekkis ning täiesti pahaaimamatult märkas toredate pühade järel pere põranda kahjustust. Milline ebameeldiv jõulukink!

Vali kindlustus oma vajadustest lähtuvalt

Kodukindlustus vali alati oma vajadustest lähtuvalt - Ifis oleme oma klientide tagasiside ja vajaduste baasil loonud paketid, mille hulgast valida. Ootame kliente ka oma küsimustega pöörduma ning oma kodukindlustuse tingimused kriitilise pilguga üle vaatama. Veendu, et Sinu kodu on maksimaalsel moel kindlustatud.

Küsimuste korral võta meiega ühendust või jäta oma kontaktid - helistame Sulle ise, konsulteerime ja aitame. Kodukindlustuse pakettide ja kaitsetega saad lähemalt tutvuda Kodukindlustuse lehel.