5 soovitust, kuidas hoolitseda kassi ja enda õnne eest

Sellest artiklist leiad soovitused, mille abil saab luua oma armsa kiisuga tugevama sideme ja seeläbi ka ise õnnelikum olla. Pole tähtis, kas oled kogenud kassiomanik või on mõni kassipoeg äsja Su südame võitnud — need mõtteterad teevad Sinu kodu teile mõlemale rõõmsamaks paigaks.

Uuri lähemalt, kuidas hoolitseda kassi eest nii, et oleksite mõlemad õnnelikumad

Kodukass on ühtaegu nii äärmiselt armastusväärne kui ka salapärane lemmikloom. Ta võib mõnusa nurrumise ja tema paitamisega rahustada meie meeli ning samas käituda palju reserveeritumalt ja hoida meist eemale. Vahel võib olla raske mõista, kas karvane sõber on tegelikult õnnelik ja kuidas saaks tema elu meie juures mugavamaks muuta.

1. Hellita kassi mänguasjadega

Kassid on loomult mänguhimulised. Neile meeldib palle taga ajada ja hiirtega mängida, sest see kõnetab nende kiskjaloomust ning pakub vajalikku väljakutset. 

Kassipoegade jaoks on igapäevased lühikesed mänguajad olulised, et õppida täiskasvanueas elutähtsaid oskusi. Täiskasvanud kassid vajavad mängu, et peletada igavust ja hoida tervislikku kehakaalu. 

Kui kassil on rohkesti mänguasju, nagu pingpongipalle, sulgi, ukse käepideme külge seotud nööre või isegi patarei toitel töötavaid mänguasju, pakub see talle vajalikku meelelahutust ja tal on kogu päeva jooksul tore olla. Võid soetada ka puslekausi, et söömine oleks lõbusam ja pakuks väljakutset. 

Kuid leia kindlasti aega ka ise oma karvase sõbraga mängimiseks. Kassid mängivad teiste lemmikloomade ja inimestega, keda nad usaldavad, seega on see suurepärane viis teievahelise sideme tugevdamiseks.

2. Tee kodu kassile turvaliseks ja seikluslikuks

Keskkond mõjutab kodukassi heaolu suurel määral. Kassid on üsna iseseisvad loomad, seega meeldib neile, kui neil on oma koht, kus neil on turvaline ja mõnus olla. 

Mugav magamisase on esimene asi, kuid sellest ei pruugi Sinu uudishimulikule sõbrale küllalt olla. Vaata, kas saad seinale kinnitada kassi jaoks riiuleid, paigaldada radiaatorile kassipesa või lihtsalt teha talle kõrgemale koht, kuhu ta saaks vajadusel ronida ja peitu pugeda. Kassidele meeldib kõrgel olla, sest sealt näevad nad võimalikke ohte ja see annab neile meelerahu. 

Kuna kaslased võivad veeta tunde magades või tukkudes, võiksid panna kodus kõikjale pehmeid asemeid — varju ja päikesepaistele, kõrgele ja madalale ning isegi tagahoovi, kui Sul see on. 

Kassiga kodu möödapääsmatu sisustuselement on kvaliteetne kraapimispost. See annab Sinu karvasele sõbrale võimaluse küüsi teritada, tänu sellele peavad ka Sinu diivan ja vaip nii mõnegi aasta kauem vastu.

3. Hoolitse kassi tervise eest

Ka kodukassiga on tähtis käia regulaarselt loomaarsti juures

Terve kass on õnnelik kass. Isegi kui Sinu karvane sõber on tavapäraselt mänguhimuline ja hea isuga, on tähtis käia regulaarselt loomaarsti juures. Nii saad teada, kas kass toitub tervislikult, ja kaitsed teda võimalike haiguste eest. 

Kahjuks kiusavad isegi toakasse soovimatud parasiidid ning neile tuleb teha regulaarselt parasiiditõrjet usside, kirpude ja puukide vastu. Loomaarst saab aidata Sul leida Sinu lemmikloomale sobivaima ennetava protseduuri. 

Veel üks asi, mida saad kodukassi seedesüsteemi toetamiseks teha — külvata kassimuru. Kassipoegadele meeldib selle maitse ja tekstuur ning rohu söömine aitab neil vältida kõhukinnisust ja vähendada stressi.

4. Hoia puhtust

Kassid on äärmiselt hea hügieeniga loomad. Nad võivad tegeleda pool päeva enda eest hoolitsemisega ja seega ootavad, et nende ümbrus oleks samuti puhas. 

Kui liivakast pole korras ja puhas, keeldub Sinu karvane sõber seda kasutamast ja võib kas siis lihtsalt häda kannatada ja haigeks jääda või leida endale majas teise, puhtama koha. 

Hoia oma kiisu liivakastil silm peal või osta isepuhastuv liivakast, kui Sulle käsitsi puhastamine ei sobi. Nii pole Su kodus ebameeldivat lõhna ja Sinu kass on nii vaimselt kui ka füüsiliselt hea tervise juures.

5. Veeda kassiga kvaliteetaega

Sinu aeg ja jäägitu tähelepanu on kaks kõige olulisemat asja, mida saad oma lemmikule kinkida. Miski ei tee Sinu karvast sõpra õnnelikumaks kui Sinu kohalolek ja koos tegutsemine. 

Kui veedad suurema osa päevast kodust eemal, püüa õhtul raamatut lugedes või telerit vaadates kassiga koos aega veeta. Ühine mänguaeg suurendab lemmiku rahulolu ja usaldust veelgi. 

Meil kõigil on iga päev rohkesti töökohustusi, sotsiaalset elu ja muid ülesandeid. See kõik tekitab parasjagu stressi, kuid puhkehetke kassiga veetes on teil mõlemal võimalus end maandada ja ärevust vähendada. 

Mida rohkem kvaliteetaega Sa oma kassiga veedad, seda paremini õpid teda ja tema kehakeelt tundma ning mõistad, kuidas ta oma armastust ja rõõmu väljendab.

Ifi lemmikloomakindlustus – Sinu ja Su kassi jaoks siinsamas olemas

Võid küll oma armsa kassi eest kogu hingest hoolitseda, kuid mõnikord tuleb kõigele vaatamata ette ootamatusi – kass jääb haigeks või saab viga – ja võid tunda end meeleheitel. 

Sellistes olukordades on hea teada, et Ifi lemmikloomakindlustus on käepärast. Kui satud kassiga haiguse või vigastuse tõttu lemmikloomakliinikusse, saad pärast visiiti esitada kahjuteate mugavalt Ifi iseteeninduses või If Mobile Baltics äpis. Ära unusta võtta kõiki osutatud arstiabiga seotud dokumente, nagu tšekid ja arstitõendid — neid on vaja hüvitise saamiseks.

Kassid on nii mängu- ja seiklushimulised kui ka armsad nurrumootorid, kelle eest hästi hoolitsedes oled ka ise õnnelikum.