Reisimine koroonaaegses maailmas - kuidas valida reisikindlustust?

Vastame Sinu peamistele küsimustele, mis puudutavad reisimist ja koroonaviirust ehk Covid-19 viirust

Maailm muutub. Alles mõni kuu tagasi oli meil lihtne ja vaba voli lennata kuhu iganes - USA suurlinnadest ning Aasia paradiisirandades Itaalia veinimõistate ja Rio sambakarnevalini välja. Tänases koroonaaegses maailmas on turvalisem avastada oma kodumaad ja lähiriike, sest suurt osa maailmast soovitatakse hetkel üldse vältida. Kui muidu oli reisi eelõhtul kohvri pakkimine  elevusttekitav tegevus, siis täna võib mõte lennujaama minekust kõhklust tekitada. Ehk tõesti ei peaks minema?

Reisikindlustus on nii ebakindlas olukorras olulisem, kui kunagi varem. Vastame peamistele  küsimustele, mida klientidelt kuuleme ja anname mõned soovitused, mida reisikindlustust valides silmas pidada. Eelkõige pööra väga hoolikalt tähelepanu, millised on riskid mis Sind konkreetsel reisijuhul muretsema panevad ja millised neist Sinu valitud reisikindlustus täpsemalt katab. Autoreis Baltikumi ja rannapuhkus Kreekasse vajavad täna ehk pisut erinevat kindlustust.

Kas reisikindlustus katab Covid-19 ehk koroonaviiruse tõttu ära jäävad reisid? Aga üritused?

If Kindlustus pakub käesoleval keerulisel ajal laiendatud reisitõrkekindlustust, mis katab epideemiate (sh Covid -19) tõttu ärajäänud reisid juhul, kui kindlustus on soetatud enne, kui sihtriiki reisimine välisministeeriumi poolt mittesoovituslikuks kuulutatakse. Lisaks on kaitstud ka juhtumid, kus Sa ise soovid välisministeeriumi soovitust kuulda võtta ning ei soovi reisile minna - isegi kui lennud graafikujärgselt toimuvad.

Ifi Laiendatud reisitõrke kindlustus katab reisitõrked ka juhul, kui mingil põhjusel jääb ära sihtriigis toimunud avalik üritus, kuhu minemas olid - näiteks kui ei toimu väljareklaamitud kontsert, konverents, spordisündmus või teatrietendus.

Kui eelnevalt nimetatud riskid - eelkõige reiside-ürituste ärajäämised ja transporditöötajate streigid panevad Sind muretsema, siis veendu, et oled valinud sobiva kindlustuse. Talvel muutus maailma olukord üleöö - kas saab olla kindel, et nüüd nädala või kuu jooksul lennuliikluses ning sihtriigis muutusi ei toimu? Ei saa. Kuid saad selleks ise õigesti valmistuda. 

OLULINE! Kindlustus kehtib vaid juhul, kui reisi ja kindlustuse ostmise hetkel oli sihtriik reisimiseks ja turismiks avatud ning välisministeerium ei olnud andnud hoiatust reisimist nimetatud riiki vältida (nakatumise suhtarv ei ole suurem kui 16 või riigi kohta andmed puuduvad). Tutvu enne reisi ostmist välisministeeriumi loodud "Reisi Targalt" lehega!

Plaanin tutvuda naaberriikidega Baltikumis - Läti ja Leeduga. Kas vajan reisikindlustust?

Ifi läbiviidud uuringust selgus, et kodumaal ja Baltikumis reisimine on sel aastal populaarne. Enamasti minnakse lähiriikidesse mugavalt autoga, kuna oma transport annab võimaluse paindlikkuseks. Lisaks on sihtriigid lähedal ning seega hea kindel viis eriolukorra tekkimisel koju naasemiseks.

Kuigi riigipiir Baltikumi pisikeste riikide vahel on autoga üle vurades peaaegu et mõtteline, oled pärast piiripunkti siiski teises riigis - uus keel, kultuur ja reeglid. Ning isegi, kui reis toimub, lennud ei hiline ning pagas on turvaliselt autos, võib ka lähiriikides nii mõndagi juhtuda - ootamatu haigestumine, Sinu isiklike asjade vargus, ette makstud ööbimine, mis ootamatuse tõttu (vt. Reisitõrkekindlustuse tingimused) ära jääb vmt.  

Reisi targalt ja arvuta, kui palju maksab reisikindlustus- selle hind  võib Sind positiivselt üllatada! 

PS: autoga reisides veendu, et Sul oleks ka võimalikult laia kaitsega kaskokindlustus.

 

Ostsin reisi piirkonda, kus koroonaviirusesse nakatumise risk on väike. Reisikuupäevaks on sihtriigist saanud epideemia epitsenter. Kas kindlustus maksab sel puhul reisi ärajäämise eest hüvitust? 

Jah, If Kindlustus koos laiendatud reisitõrke kindlustusega sellisel puhul reisi ärajäämise hüvitist maksab. 

Kindlasti tasub reisikindlustust valides pöörata tähelepanu maailmas valitsevale eriolukorrale ning läbi mõelda, mis juhtub, kui reis ära jääb - lennufirma streigib või koroonale vahelduseks veel mõni vulkaan purskama asub. If Kindlustuse laiendatud reisitõrke kindlustuse näitel kehtib kindlustus veel juhul, kui ära jääb mõni avalik üritus - nt suurem kontsert. 

OLULINE! Kindlustus kehtib vaid juhul, kui reisi ja kindlustuse ostmise hetkel oli sihtriik reisimiseks ja turismiks avatud ning välisministeerium ei olnud andnud hoiatust reisimist nimetatud riiki vältida. Tutvu enne reisi ostmist välisministeeriumi loodud "Reisi Targalt" lehega!

Reisin perega päevaks Soome. Kas reisikindlustust on mõtet teha ka üheks päevaks?

Reisikindlustus on oma meelerahu huvides mõistlik teha igal välisriigi külastusel. Ühise pereseikluse jooksul võib palju juhtuda- tüüpiline näide on, et vajad kiiret esmaabi mõne väiksema õnnetusega ning hinnad Soomes võivad olla midagi muud, kui koduses Eestis . Endal on palju parem tunne reisida, kui tead, et õnnetuse korral kindlustus nii meditsiinilisi kui varalisi kahjusid kanda aitab. 

Huvitav teada: 5% reisikindlustuse juhtudest If Kindlustuse näitel juhtub just Soomes.

Sain reisil viibides siiski Covid-19 koroonaviiruse. Kas kindlustus katab minu haiguse kulud? 

Koroonaviirusesse nakatumine on nagu iga teine reisikindlustuse meditsiiniabi hõlmav juhus. Küll tasub tähele panna, et see kaitse kehtib vaid juhul, kui reis toimub riiki, kuhu välisministeerium reisimist ei keela või pole andnud soovitust seda vältida. Jälgi infot Välisministeeriumi lehel ja väldi riike, kuhu reisida ei soovitata.

Lisaks tuleb Covid-19 haigusjuhul meeles pidada, et kui sihtriigis puhkeb epideemia, siis peab kindlustusjuhtum (s.o haigestumine) toimuma 14 päeva jooksul - vastasel juhul seda kindlustusjuhtumiks ei arvestata. . Arvestades, et Covid-19 pandeemiat pole veel lõppenuks kuulutatud, siis tänases olukorras võib see tähendada, et riik, kes on vahepeal Covid-19st tulenevaid piiranguid oluliselt leevendanud või need sootuks kaotanud hakkab viiruse leviku kiirenemisel neid uuesti kehtestama (nt. sulgeb piirid välisiriigi kodanikele vms). 

Kuidas valida oma reisiks õige reisikindlustus koos sobilike lisadega?  

Reisikindlustuse valikul mõtle oma reisiplaan hoolega läbi. Tea, et pandeemia maailmas ei ole lõppenud. Igal võimalusel väldi epideemia epitsentreid ja väga kõrge nakatumisega riike - sellistel puhkudel ei aita tihti ka ükski kindlustus.

Lisaks mõtle, kas reisid lennuki või muu transpordivahendiga. Samuti, kas lähed üritusele või niisama puhkama. Mis on Sinu kaasavõetava pagasi (sh käekotis olev telefon, fotokas jne) väärtus ning kas vajalik on ette broneerida ka ööbimine.

Samuti kaalu, kas ja kuidas looduskatastroofid või koroonaviirus Sinu reisiplaane mõjutada võivad ja kas piisab reisitõrke põhikindlustusest või on mõistlik kindla peale minna ja laiendatud reisitõrkekindlustus valida Või on olukord hoopis selline, et peaks reisiplaanid sootuks tulevikku lükkama...

Täpseks ülevaateks, mida If Kindlustuse reisitõrkekindlustuse põhikaitse ja laiendatud reisitõrkekindlustus kompenseerivad, leiad kindlustustingimustest. Küsimusega pöördu julgelt meie kindlustusspetsialistide poole e-mailil info@if.ee või telefonil 777 1211. Soovitame mistahes puhkusereisil endale sobilik reisikindlustus valida. 

 

Reisikindlustus on tänases koroonaaegses maailmas olulisem kui kunagi varem
Soome? Baltikumi? Mujale Eruoopasse? Koroonaaegses maailmas reisimisel pööra kindlasti veel rohkem tähelepanu oma reisikindlustusele