Vähendame isikuandmeid meie e-kirjades ja SMSides

Loe, mis on muutunud Ifi suhtluses e-kirja ja SMSi teel. Vaata, miks Sa ei saa enam arveid ja poliise e-kirjaga ning miks ei lisata kirjadesse enam selliseid isikuandmeid nagu Sinu kodune aadress ja auto registreerimisnumber.

Teeme iga päev kõik selleks, et Ifi teenus oleks Sinu jaoks järjest parem. See hõlmab ka Sinu isikuandmete kaitsmist ja andmeturbe tagamist. Seetõttu püüame vähendada kliendi isikuandmete hulka Ifi suhtluses. Kas oled juba saanud mõne e-kirja, mille manuses pole harjumuspärast PDF-arvet? Kas oled märganud, et meie SMSides puuduvad Sinu auto numbrimärgi andmed? Kui nii, siis mõistad juba, et selle eesmärk on tagada Sinu isikuandmete turvalisus ja veenduda, et neile andmetele pääseksid juurde ainult Sina.

Milleks selline muudatus?

Infoturve ja privaatsus on igas valdkonnas järjest olulisemad teemad. Andmekaitse üldmääruse (GDPR) kohaselt peavad ettevõtted tagama klientide andmete turvalise hankimise, säilitamise ja haldamise. See protsess nõuab töö pidevat tõhustamist. Sellepärast täiustamegi oma suhtlust Ifi klientide andmete turvalisuse suurendamiseks.

E-kirjades ja SMSides isikuandmete saatmine võib põhjustada olukorra, kus need andmed kas meelega või kogemata valedesse kätesse satuvad. Näiteks võidakse e-kiri saata valele aadressile või edastada mõnele kõrvalisele isikule, seades delikaatsed andmed ohtu. Selle vältimiseks täiustamegi oma protsesse. Tänu neile täiustustele saad vaadata ja hallata isikuandmeid sisaldavat teavet üksnes siis, kui oled oma isiku eelnevalt tuvastanud turvalise autentimisviisiga (Mobiil-ID, Smart-ID, ID-kaardi või pangalingi abil).

Sinu andmed on kõige tähtsamad

Sinu andmete privaatsus on meile oluline. Andmete jaoks ohutuma keskkonna tagamiseks muudame järk-järgult Ifi suhtlust meie eraklientidega. Selleks muudame oma e-kirju ja SMSe nii, et need sisaldaksid võimalikult vähe kliendi isikuandmeid.

Kui oled märganud, et Ifi e-kirjades pole enam harjumuspäraseid andmeid nagu poliisinumbrid või elukoha aadressid, siis selle põhjus on meie soov tagada Sinu andmete turvalisus. See muudatus tähendab, et me ei saada enam Ifi poliise ja arveid e-kirja manusena.

Aga kust neid siis leida? Sinu andmed, poliisid ja arved on turvaliselt olemas Ifi iseteeninduses ja If Mobile Baltics äpis. Loe lähemalt siit.

Mida loetakse isikuandmeteks?

 • Ees- ja perekonnanimi
 • Isikukood
 • Aadress
 • Poliisi number
 • Auto registreerimisnumber
 • Kahjunumber
 • Jms

Tegele oma arvete ja poliisidega turvaliselt

Kogu kindlustusega seotud teave on nii praegu kui ka edaspidi mugavalt ja hõlpsasti kättesaadav Ifi iseteeninduses ning äpis If Mobile Baltics. Pääsed dokumentidele ja teabele ligi, kasutades turvalisi autentimisviise nagu Mobiil-ID, Smart-ID, ID-kaart või pangalink. Sel viisil on Sinu andmed kaitstud.

Kas teadsid, et rakenduses If Mobile Baltics saad:

 • vaadata ja tasuda arveid;
 • hallata kõiki oma Ifi poliise ühes kohas;
 • esitada kahjuteateid ja jälgida kahju menetlust;
 • teha mugavalt uusi kindlustusi.