Mootorratta kindlustus - liikluskindlustus ja motokasko

Eestis on liikluskindlustuse registris arvel umbes 50 000 mopeedi ja mootorratast.

Selleks, et nendega liikluses osaleda, peab neil olema kehtiv liikluskindlustus. Kuid kas vajad lisaks ka kaskokindlustust?

Mootorratta liikluskindlustus - veendu, et Su kindlustus kehtiks!

Kohustusliku liikluskindlustusega hüvitatakse Sinu sõidukiga teistele isikutele või nende varale põhjustatud kahjud. Enne hooaja algust veendu, et Su tsiklil oleks kehtiv liikluskindlustus

Kui pikaks perioodiks saab liikluskindlustuse sõlmida?

Kuna mootorrattast saab Eestis kasutada hooajaliselt, siis vastavalt sellele saab mootorratast kindlustada täpselt nii pikaks perioodiks, kui vaja. Pane tähele, et pikema perioodi kindlustusmakse on soodsam, kuid soovi korral saad liikluskindlustuse ka üheks päevaks

Mootorrattale kindlustust valides mõtle ka motokasko vajadusele

Kui pikaks perioodiks saab liikluskindlustuse sõlmida?

Kuna mootorrattast saab Eestis kasutada hooajaliselt, siis vastavalt sellele saab mootorratast kindlustada täpselt nii pikaks perioodiks, kui vaja. Pane tähele, et pikema perioodi kindlustusmakse on soodsam. 

Kaua võib mootorratas olla ilma liikluskindlustuseta?

Peale mopeedi ja mootorratta registreerimist tuleb sellele kohe ka liikluskindlustus teha, isegi siis, kui ratast kohe kasutama ei hakata. Sel juhul  piisab ka ühepäevasest kindlustusest, vastasel juhul saadab Liikluskindlustuse Fond sundkindlustuse hoiatuse ja arve.  

Ilma liikluskindlustuseta võib sõiduk olla maksimaalselt 12 kuud. Kui sõidukit ei kasutata pikemalt, kui 12 kuud, on mõistlik see liiklusregistrist kustutada, muidu tekib sõidukile automaatselt sundkindlustus.

Mootorratta ja mopeedi puhul piisab, kui see on kord aastas lühiajaliselt kindlustatud.

Mis saab, kui sõita ilma liikluskindlustuseta?

Liikluskindlustuse alusel hüvitatakse kannatanule kahjud Kuid mootorratta või mopeedi juhile, kes põhjustab kahju, kuid kindlustust ei oma, esitatakse hiljem tagasinõue. See tähendab, et kahjunõue tuleb siiski põhjustajal kinni maksta.

Motokasko - kas mootorratas vajab ka kaskokindlustust?

Juhul, kui Sul on plaanis liisida mootorratas, nõuavad enamus pangad lisaks kaskokindlustust.

Kuid kaskokindlustus on mõistlik teha ka ilma panganõudeta, sest erinevalt liikluskindlustusest, hüvitatakse kaskoga Sinu mootorrattale tekkinud kahjud. Nii nagu autode puhul, hüvitatakse kaskoga need kahjud, kui oled ise avarii põhjustaja või juhtub mõni muu ootamatu õnnetus.

If motokaskoga annab lisakaitset Sinu kaherattalisele sõbrale.

Mis on Ifi motokaskoga kaitse all? 

Ifi mootorratta kaskoga on kaitse all: 

  • mootorratta hävimisest, vargusest, vandalismist või tulekahjust tekkinud kahjud, mille korral rakendatakse lisaks omavastutus.
  • loomale otsasõidust tekkinud kahjud, mis hüvitatakse ilma omavastutuseta.
  • ette võib tulla ka võtmete kaotamist või hävimist, mille korral hüvitatakse võtme vahetamise, vajadusel ümberkodeerimise kulu samuti ilma omavastutuseta.
  • mootorrattaga koos on kindlustatud ka juhi ja reisija mootorrattakiivrid ning kaitsmed, lisaks kaitsmeid sisaldavad mootorratturi riided, kuni 1000 € ulatuses.
  • kui Sinu mootorrattaga juhtub tee peal olles midagi ja edasi liikuda pole võimalik, siis helista Ifi, me anname nõu ja vajadusel saadame tasuta puksiirabi. Loe lähemalt, millist abi on võimalik Ifi autoabiga
  • Uuri rohkem Mootorratta Kaskokindlustuse kohta

Motokasko omavastutus - Sina valid

Omavastutus on osa kahjusummast, mis jääb kahju toimudes Sinu enda kanda. Ifis on võimalik valida omavastutust: 200 €, 400 € või 650 €. Mida suurem omavastutus, seda väiksem kindlustusmakse.

Kui Sul on Ifis veel mõni aastane kindlustusleping ja Sa osaled If Plus boonusprogrammis, on võimalik omavastutust vähendada. Loe sellest lähemalt plus.if.ee.

Kindlustusperiood ja sõiduki müümine

Ifi iseteeninduses on võimalik lepingu sõlmimisel valida kindlustusperioodiks: 3, 6, 9 või 12 kuud. 

Kui hakkad kindlustusperioodi jooksul mootorratast müüma, siis tuleks lepingu lõpetamise avaldus teha kindlustusse juba etteulatuvalt. See tähendab, et leping tuleb lõpetada enne mootorratta müüki, sest muidu saab lepingu lõpetamist ning kindlustusmakse tagastamist taotleda ainult uus omanik.

Kui Sul kindlustust pole, arvuta hind, kindlusta ja turvalist sõitu!