6 moodust, kuidas kaskokindlustus aitab sul raha säästa

Anname soovitused, mida kaskokindlustuse valikul silmas pidada ja kuidas 

Kaskokindlustus sõidukile on küll vabatahtlik, kuid kui oled sage liikleja ja kasutad autot tihti, on kasko igati soovituslik. Olukordi, kus kasko aitab, on mitmeid,  alustades väiksest täkkest esiklaasis lõpetades vandaalide ja autovargusega. Vaata, missugused on peamised kasko kahjujuhtumid ja nendega kaasnevad kulud.

Kuigi kasko võib esmapilgul tunduda kui igakuine kulu, on tegelikult rohkelt olukordi, kus kaskokindlustuse olemasolu sul hoopis raha säästa aitab. Oluline on leida sobilik kindlustus oma ootustele ja vajadustele ning tajuda tänase ja nn homse vaatevinklit.

Vaata, kuidas õige kasko valimine sõbraliku kuumaksega olla saab ja suures pildis sinu raha hoopis säästa võib.

#1 Vali oma autole kõige sobivamad kaitsed. Mida oma kaskolt ootad?

Kaskokindlustuse hinda mõjutab väga oluliselt, missuguse autoga sa sõidad. On selge, et võimsama ja uuema auto parandustööd on kallimad ja sestap on ka kaskomakse ennetavalt krõbedam. Samas vajab uuem ja võimsam auto suuremat kaitset, kui vanemale autole ongi olulised kaskokindlustuse baaskaitsed. Nii peadki oma sõidukist lähtuvalt mõtlema, mida oma kaskokindlustuselt ootad?

Veel teine aspekt on aru saada, et kaskol ja kaskol on vahe – just selles osas, missugustes olukordades sinu kaskokindlustus aitab. Ifis pakume erinevaid kaskokindlustuse pakette, mille hulgast saad valida oma autole ja vajadustele sobivaima. Ehk ei vaja 10 aastat vana Nissan sama kaitset, mis uus tippklassi Volvo linnamaastur. Või ehk tunned, et remont margiesinduses või pagasikindlustus polegi põhjus, miks kaskot otsid ja sestap piisabki kriitilisemate kaitsete nagu vargus, vandalism ja muud õnnetused, olemasolust baaskaskoga. Või just vastupidi – otsid kaskoga võimalust minimeerida kõiki ettenägematuid olukord, mis uuel autol juhtuda võib sh veenduda ka liisingukindlustuse olemasolus, autoga reisitõrkest välismaal, remondid margiesinduses ja näiteks asendusautod. Ifi Superkasko Lux + pakub isegi kõige laiema kaitse garantiid, ehk kui turul on veel mõni kasko kaitse, mis sealt puudu, saad kaitse tasuta oma paketti lisada.

Pea meeles: alati vaata ka baaskaskot valides erinevate kindlustuspakkujate kaitseid – odavaim kasko ei tähenda siinjuures alati parimat kaitset kriitilistes olukordades. Leia enda jaoks hinna ja teenuse vahel sobilik balanss, et tunneksid ennast liikluses turvaliselt. Küsimuste korral võta meiega kindlasti ühendust.

 

#2 Vali endale sobilikus summas kasko omavastutus

Omavastutus on rahasumma, mille pead kindlustusjuhtumi ilmnedes ise maksma. Hea uudis on, et kasko omavastutuse suurusega saad reaalselt muuta oma kindlustuse hinda – mida suurema omavastutuse oma kindlustuse sõlmimisel valid, seda väiksem on Sinu perioodi kindlustussumma.

Siin on Sinu koht otsustada – taas oma vajadustest ja võimalustest lähtuvalt – enda jaoks parim lahendus. Kõik 4 Ifi kaskokindlustuse paketti lasevad Sul enda kindlustuse hinda kalkuleerida 200 €, 300 € ja 400 € omavastutusega – sobivaima saad endale ise valida ja seeläbi tänast kindlustuse hinda mõjutada.

 

#3 Tutvu lähemalt oma kaskokindlustuse tingimustega

Kindlustusest on sulle enim abi, kui tead, mida aktiivne kindlustusteenus sulle pakub ja mis olukordades ning kuidas aitab. Need juhtumid ja olukorrad tasub juba enne kindlustuse ostu enda jaoks selgeks teha ja läbi mõelda. Lisaks annab ka kiireim pilguheit  tingimustele arusaama, kuidas kasko ja kasko erinevad: nii pakettide kui erinevate kindlustusseltside teenuse poolest.

Näiteks ehk oled sa kaotanud autovõtmed ja oma kuluga uued teinud?

Ifi kaskos on autovõtmete kaotamisel võtmete või puldi vahetamise/ümberkodeerimise kulu kaetud ilma omavastutuseta.

Või oma auto pikema remondi ajal kulukaid taksosõite teinud? Ifi superkasko võimaldab sulle auto remondi ajaks kas asendusauto või kuni 30 € päevaraha, millega saad taksosõidud kompenseerida. Ka asendusauto kaitse on ilma omavastutuseta. Need on vaid mõned näited, kuid vaata lähemalt ka 6 asja, millele enne kasko ostu mõelda – võib täitsa üllatav olla, mis olukordades kasko sind aitamas on.

 

#4 Mis on sinu kasko 0 € omavastutusega kaitsed ehk olukorrad, kus omavastutust tasuma ei pea?

Kasko tingimuste või pakettidega tutvudes, tee enda jaoks kohe selgeks, vajadusel helista, kirjuta või küsi kindlustuse chatis,  missugused on olukorrad, kus kindlustusselts omavastutust ei rakenda. Teinekord on just need kõige tüüpilisemad ja igapäevasemad juhtumid, mille kulu ilma kindlustust omamata oleks märkimisväärselt suurem – kasko olemasoluga saad probleemi kiirelt ilma mureta lahendada. Tea, et erinevatel kaskodel võib see kaitsete hulk ka erineda.

Näiteks Ifi kõige sagedasem kaskokindlustuse juhtum puudutab täket autoklaasis, mis parandatakse kliendi jaoks tasuta ja ilma omavastutuseta. Protsess on kiire ja usaldusväärsete partnerite juures – küll aga võib väikse täkke eiramine esiklaasist äkitsi ämbliku teha.

0 € omavastutus rakendub enamasti ka metsloomale otsasõidul, aga vastavalt sinu kasko valikule on neid olukordi veel – Ifi erinevates kaskopakettides leiad sealt veel näiteks kaotatud võtmete taastamine, pagasikindlustus autos olevale varale, välispeeglid, mis parklas suurimat valu näevad ja näiteks asendusauto võimalus.

Kasko võib aidata ka siis, kui võtmed ära kaotad
Kasko võib aidata ka siis, kui võtmed ära kaotad

#5 Uuri, kas sinu kindlustusselts pakub lojaalsusprogrammi

Me kõik oleme mõne brändiga rohkem seotud – erinevad kaardid ja programmid toovad meile liitumisega suure hulga boonuseid ning pakuvad soodustusi. Kuna lisaks kaskokindlustusele tuleb kindlasti teha liikluskindlustus ja mõistlik on kindlustada ka oma kodu, iseennast õnnetusjuhtumite vastu ja näiteks oma lemmikloom, siis uuri kas ja mis on eelis, kui võtad kõik kindlustused ühe pakkuja juurest.

If Kindlustuse näitel saad enam kui ühe kindlustuse aastase poliisi ostmisel osaks If Plus boonusprogrammist, mis võimaldab sulle soodsamaid kindlustusi aga ka soodustusi omavastutuselt ja boonus lisakaitseid- tutvu ka boonustega lähemalt

Lisaks on mugav ühest kohast kõiki kindlustusi hallata ning tead kiirelt, kuhu info korral helistada ning kus kahjukäsitlusi täita.

 

#6 Vali kaskokindlustuse sobilik makseintervall – aastane tasu, kvartaalne tasu, igakuine tasu?

Mitmetes kasko kalkulaatorites näed kohe esimese hooga valitud perioodi kindlustuse kogumaksumust, mis võib tunduda korraga üsna krõbe tükk. 

Üldjuhul on aga võimalik makseid tasuda ka igakuiselt – näiteks Ifi kasko puhul saad valida sama summa tasumise intervalli ehk jagada aastase kindlustusmakse kas igakuiseks, kvartaalseks või muuks endale sobilikuks perioodiks – summa jagamisega ei kaasne ühtki täiendavat tasu.

Sulle teadmiseks, alati on siiski mõistlik valida võimalikult pikk periood (vähemalt aasta) ning mängida makseintervallidega , kuna kindlustus tuleb nii odavam, kui seda igakuiselt uuendada.

Kaskokindlustus – sinu abi ootamatu õnnetuse korral

Kaskokindlustuse olemasolu mõte on sind ennast ootamatute kulude eest kaitsta. Autoga seotud õnnetused ja parandustööd ulatuvad üsna suurtesse summadesse - vaata, kui palju on TOP 5 kasko kahjujuhtumite kulud

Sestap on sobiliku kasko olemasolu Sinu kindlustunne. Kasuta ülaltoodud nippe, et leida enda jaoks sobivaim hinna-kvaliteedi suhe ja uuri enne lepingu sõlmimist, mis olukordades kasko sind aitab – neid võib olla rohkem, kui sa tegelikult ette kujutad, näiteks ka 24/7 autoabi või asendusauto remondi ajaks. 

Lõppkokkuvõttes on kõik parandustööd, õnnetused, vandaalitsemiste tagajärjed äärmiselt kulukad ja seega on hea teada, et sul on sellisteks ootamatusteks oma turvapadi. Lihtsalt veendu ise, et oled teadlik oma õigustest ja võimalustest, mida kindlustus pakub.

Kaskokindlustusega on autosõit stressivabam

Helista või kirjuta meile

Ei saanud oma küsimusele vastust või soovid enne kindlustuse ostmist sulle sobiliku lahenduse leidmiseks konsulteerida meie kindlustusspetsialistiga? Helista või kirjuta meile:

Kindlustustelefon: 777 1211

E-mail: info@if.ee