Millele võiksid enne kaskokindlustuse ostmist mõelda ehk kuidas valida parimat kaksot?

Kaskokindlustusel ja kaskokindlustusel on vahe! Toome välja mõned küsimused, mida võiksid endalt kaskokindlustuse ostmise eel küsida. 

6 küsimust, millele enne kaskokindlustuse ostmist mõelda

Vali enda jaoks alati parim kasko koos autole parima kaitsega!

Kui Sul on kaskokindlustus, ei pea Sa muretsema, mis saab Sinu sõidukist õnnetuse korral. Kuidas valida parim kasko?

Kõige sagedamini on kaskokindlustusest abi liiklusõnnetuse korral – nimelt hüvitab kindlustus kahjud ka juhul, kui liiklusõnnetuses olid Sa ise süüdi. Samuti on kaskost abi olukorras, kui keegi näiteks kriibib parklas sinu auto, Sa kaotad autovõtmed või auto varastatakse.

Järgnevalt toome välja kuus küsimust, millele enne kasko ostmist tähelepanu pöörata. Teave on esitatud tuginedes If Kindlustuse kaskokindlustuse tingimustele:

1. Kas hüvitatakse kahju, kui õnnetuse hetkel on roolis kolmas isik, kes ei ole kindlustusvõtja ega kantud sõiduki registreerimistunnistusele (omanik, vastutav kasutaja või kasutaja)?

Kaskokindlustuse poliisile märgitakse kindlustusvõtja ja auto omaniku andmed. Tavaliselt kasutab sõidukit aga mitu inimest ja kõik neist ei pruugi olla poliisile märgitud. Seepärast on kasulik teada, kas kindlustus hüvitab kahju, kui autot juhtis omaniku loal isik, kes ei ole kirjas ei kindlustuspoliisil ega sõiduki registreerimistunnistusel.

Ifi kaskokindlustus kehtib ka siis, kui rooli taga on isik, kellele on antud luba sõiduki kasutamiseks, kuid kes pole sõidukiga muudmoodi seotud.

2. Kas sõidukile autopesulas tekkinud kahju hüvitatakse?

Selleks, et hoida sõidukit puhtana ja heas seisukorras, peab autot pesema. Siinkohal on oluline selgeks teha, kas kaskokindlustus hüvitab ka autopesulas autole tekkinud kahjud.

If käsitleb pesulas saadud kahjusid tavalise kahjustumisena, kuid tuletab meelde, et kahju avastamisel tuleb sellest teavitada autopesulat.

3. Kas remondi ajaks antakse kaskokindlustusega auto asendusauto teenindusest või pean otsima ise asendusauto pakkuja?

Paljudele meist on auto igapäevaelu lahutamatu osa – mõnele töö tegemiseks, tööle sõitmiseks või laste kooli-trennidesse sõidutamiseks.

Olukorrad, kus sõidukit ei saa kasutada, võivad Sinu igapäevaelu pea peale pöörata. Seetõttu võiks kaskokindlustuse leping sisaldada asendusauto kaitset.

Samuti kontrolli, kas asendusauto kaitsel on omavastutus, kes vastutab asendusauto otsimise eest, kuidas ja kes teenuse eest maksma peab?

If kasko olemasolul võid küsida asendusauto autoteenindusest, kuhu sõiduki remonti viid, või otsida ise endale meelepärase teenusepakkuja. Enne asendusauto võtmist tuleb see kooskõlastada Ifiga.

Parim kasko annab võimaluse muretumaks sõiduks
Kaskot ostes kaalu erinevate pakkujate eeliseid ja lisaboonuseid

4. Mis on omavastutus ja missugused omavastutused kasko lepinguga kaasnevad?

Omavastutus on osa kahjusummast, mis jääb kahju toimudes Sinu enda kanda. Tavapäraselt on kasko lepingul mitu omavastutust. Kuid millistel juhtudel millist omavastutust rakendatakse ja kas omavastutust on võimalik ka vähendada?

  • Põhiomavastutus – seda omavastutust rakendatakse kõikide riskide puhul, mis pole eraldi välja toodud. Põhiomavastutust saab vähendada If Plus boonusprogrammiga - mida rohkem lepinguid, seda väiksem omavastutus.
  • Varguse ja röövimise omavastutus – on tavaliselt protsent kindlustussummast. Ifis saad valida 10% ja 15% omavastutuse suuruseks.
  • Kaitsed, millel puudub omavastutus (0 omavastustus) – Ifis hüvitatakse ilma omavastutuseta klaasikahjud, metsloomaga kokkupõrkel tekkinud kahjud, autoabi kasutamise kulud ning võtmete varguse korral nende vahetamise kulud.

5. Kas hüvitist makstakse ka siis, kui vargad on Sinu koju sisse murdnud ja varastanud muuhulgas autovõtmed ja auto?

Kuidas me ka ei kaitseks liikluses ennast ja oma autot, ei suuda me alati kaitsta oma kodu soovimatute „külaliste“ ja nende tekitatud kahjude eest. Varas võib lisaks kodusele varale kaasa võtta autovõtmed ja loomulikult sõiduki enda. Kas selline vargus on kaitse all?

Juhul, kui kodu uksed ja aknad on varguse hetkel suletud ja lukus, siis kuulub majast varastatud autovõtmetega seotud kahju Ifis hüvitamisele.

6. Kas juhi raske hooletuse tõttu tekkinud kahjud hüvitatakse ja kas see mõjutab hüvitise suurust?

Liikluseeskirjade järgimine ja turvalisus tänavatel on iga sõidukijuhi esmakohustus, kuid me kõik võime vahel eksida – ka rooli taga. Näiteks ei panda tähele punast foorituld, hoitakse ebapiisavat pikivahet jne.

Ifi kaskoga on juhi raske hooletuse tõttu teeliikluses tekkinud kahjud kaitse all, kuid siinkohal tuleb meeles pidada, et on tingimusi, mis on aluseks hüvitamisest keeldumiseks.

Näiteks on Ifi tingimuste järgi täiesti välistatud joobeseisundis kahjude tekitamine, lahkumine sündmuskohalt, liiklemine väljaspool ametlikke sõiduteid või sõit sügavasse vette, mille tõttu tungib vesi mootorisse.

Vali õige kasko!

Soovitame kindlasti kaskokindlustuse kasuks otsustada. Küll aga tasub kindlustuse tingimustega lähemalt tutvuda ja veenduda, mida täpsemalt valitud kaskokindlustus katab ja missugustel puhkudel ei rakendu omavastutus (nt täke klaasis).

Tutvu kindlasti ka If Superkasko Lux pakkumistega.

Helista või kirjuta meile

Ei saanud oma küsimusele vastust või soovid konsulteerida meie kindlustusspetsialistiga? Helista või kirjuta meile:

Kindlustustelefon: 777 1211

E-mail: info@if.ee