Kuidas valida parim kasko?

Kaskokindlustusel ja kaskokindlustusel on vahe! Millele peaksid mõtlema, et teha just Sulle kõige õigem valik?
Toome välja 6 küsimust, mida võiksid endalt enne kaskokindlustuse ostmist küsida. 

Kui Sul on kaskokindlustus, ei pea Sa muretsema, mis saab Sinu sõidukist õnnetuse korral. Küll aga on oluline veenduda, et kindlustus annab Sulle olulised ja vajalikud kaitsed.

Kuidas valida parim kasko?

Kõige sagedamini on kaskokindlustusest abi liiklusõnnetuse korral – nimelt hüvitab kindlustus kahjud ka juhul, kui liiklusõnnetuse põhjustasid Sina ise. Samuti on kaskost abi olukorras, kus keegi näiteks kriibib parklas ära Sinu auto, Sa kaotad autovõtmed või auto varastatakse.

Leiad siit kuus küsimust, millele pöörata tähelepanu enne kaskokindlustuse sõlmimist. Info tugineb If Kindlustuse kaskokindlustuse tingimustele.

1. Kas kahju hüvitatakse, kui õnnetuse hetkel on roolis kolmas isik, kes ei ole kindlustusvõtja ega kantud sõiduki registreerimistunnistusele (omanik, vastutav kasutaja või kasutaja)?

Kaskokindlustuse poliisile märgitakse kindlustusvõtja ja auto omaniku andmed. Sageli kasutab sama sõidukit aga mitu inimest ja kõik nad ei pruugi olla poliisile märgitud.

Seepärast on kasulik teada, kas kindlustus hüvitab kahju, kui autot juhtis omaniku loal isik, kes ei ole kirjas ei kindlustuspoliisil ega sõiduki registreerimistunnistusel.

Ifi kaskokindlustus kehtib ka siis, kui roolis on isik, kellele on antud luba sõiduki kasutamiseks, kuid kes pole sõidukiga muudmoodi seotud.

2. Kas sõidukile autopesulas tekkinud kahju hüvitatakse?

Selleks, et hoida sõidukit puhtana ja heas seisukorras, peab autot pesema. Paraku võib ka pesulas ette tulla olukordi, kus auto saab kahjustusi.

Seega tasub välja selgitada, kas kaskokindlustus hüvitab ka kahjud, mis on tekkinud autole autopesulas.

If käsitleb pesulas saadud kahjusid tavalise kahjustumisena. Siiski soovitame kahju avastamisel sellest teavitada autopesulat.

3. Kas kaskokindlustuse puhul antakse auto remondi ajaks asendusauto teenindusest või pean ise otsima asendusauto pakkuja?

Paljudele meist on auto igapäevaelu lahutamatu osa – töö tegemiseks, tööle sõitmiseks või laste kooli-trennidesse sõidutamiseks.
Olukorrad, kus sõidukit ei saa kasutada, võivad Sinu igapäevaelu pea peale pöörata. Seetõttu võiks kaskokindlustuse leping sisaldada asendusauto kaitset. Sealjuures tasub kontrollida, kas asendusauto kaitsel on omavastutus, kes vastutab asendusauto leidmise eest, kuidas ja kes teenuse eest maksma peab.

Ifi kasko korral võid küsida asendusauto autoteenindusest, kuhu viid sõiduki remonti, või otsida endale ise meelepärase teenusepakkuja. Enne asendusauto võtmist tuleb see kooskõlastada Ifiga.

Parim kasko annab võimaluse muretumaks sõiduks
Enne kaskokindlustuse tegemist kaalu erinevate pakkujate eeliseid ja lisaboonuseid

4. Mis on omavastutus ja missugused omavastutused kasko lepinguga kaasnevad?

Omavastutus on osa kahjusummast, mis jääb kahju toimudes Sinu enda kanda. Tavapäraselt on kasko lepingul mitu omavastutust. Kuid millistel juhtudel millist omavastutust rakendatakse ja kas omavastutust on võimalik ka vähendada?

  • Põhiomavastutus – seda omavastutust rakendatakse kõikide riskide puhul, mis pole eraldi välja toodud. Ifis saad valida Sulle sobivama omavastutuse suuruse – kas 200 €, 300 € või 400 €. Põhiomavastutust saab vähendada If Plus boonusprogrammiga — mida rohkem erinevaid kindlustusi Ifis, seda väiksem omavastutus.
  • Kaitsed, millel puudub omavastutus (omavastutus 0 €) – Ifis hüvitatakse ilma omavastutuseta klaasitäkete parandamise kulud, metsloomaga kokkupõrkel tekkinud kahjud, autoabi kasutamise kulud ning võtmete kadumise või varguse korral nende vahetamise kulud.

5. Kas hüvitist makstakse ka siis, kui vargad on Sinu koju sisse murdnud ja varastanud muuhulgas autovõtmed ja auto?

Kuidas me ka ei kaitseks liikluses ennast ja oma autot, ei suuda me alati kaitsta oma kodu soovimatute „külaliste“ ning nende tekitatud kahjude eest. Varas võib lisaks kodusele varale kaasa võtta autovõtmed ja loomulikult sõiduki enda.

Kas selline vargus on kaitse all?

Juhul kui kodu uksed ja aknad on varguse hetkel suletud ja lukus, siis kuulub majast varastatud autovõtmetega seotud kahju Ifis hüvitamisele.

6. Kas juhi raske hooletuse tõttu tekkinud kahjud hüvitatakse ja kas see mõjutab hüvitise suurust?

Liikluseeskirjade järgimine ja turvalisus tänavatel on iga sõidukijuhi esmakohustus, kuid me kõik võime vahel eksida – ka rooli taga. Näiteks ei panda tähele punast foorituld, hoitakse ebapiisavat pikivahet jne.

Ifi kaskoga on juhi raske hooletuse tõttu teeliikluses tekkinud kahjud kaitse all, kuid siinkohal tuleb meeles pidada, et on olemas ka välistavad tingimused, mille alusel keeldutakse hüvitamisest.

Näiteks on Ifi tingimustes täiesti välistatud joobeseisundis kahjude tekitamine, lahkumine sündmuskohalt, liiklemine väljaspool ametlikke sõiduteid või sõit sügavasse vette, mille tõttu tungib vesi mootorisse.

Vali õige kasko!

Soovitame kindlasti kasko kasuks otsustada – see annab meelerahu ja teadmise, et tuled ootamatute kuludega toime, kui Su autoga midagi juhtub.

Enne kaskokindlustuse sõlmimist tutvu erinevate võimaluste ja kindlustustingimustega ning veendu, et pakutud lahendus annab Sulle sellise kaitse, mida Sa kaskokindlustuselt ootad.

Vaata lisaks: