Kuidas valida parim kasko?

Kaskokindlustusel ja kaskokindlustusel on vahe! Millele peaksid mõtlema, et teha just Sulle kõige õigem valik?
Toome välja 6 küsimust, mida võiksid endalt enne kaskokindlustuse ostmist küsida. 

Kui Sul on kaskokindlustus, ei pea Sa muretsema, mis saab Sinu sõidukist õnnetuse korral. Kuidas valida parim kasko?


Kõige sagedamini on kaskokindlustusest abi liiklusõnnetuse korral – nimelt hüvitab kindlustus kahjud ka juhul, kui liiklusõnnetuse põhjustasid Sina ise. Samuti on kaskost abi olukorras, kus keegi näiteks kriibib parklas ära Sinu auto, Sa kaotad autovõtmed või auto varastatakse.

Järgnevalt toome välja kuus küsimust, millele enne kasko ostmist tähelepanu pöörata. Esitatud info tugineb If Kindlustuse kaskokindlustuse tingimustele.

1. Kas hüvitatakse kahju, kui õnnetuse hetkel on roolis kolmas isik, kes ei ole kindlustusvõtja ega kantud sõiduki registreerimistunnistusele (omanik, vastutav kasutaja või kasutaja)?

Kaskokindlustuse poliisile märgitakse kindlustusvõtja ja auto omaniku andmed. Tavaliselt kasutab sõidukit aga mitu inimest ja kõik nad ei pruugi olla poliisile märgitud. Seepärast on kasulik teada, kas kindlustus hüvitab kahju, kui autot juhtis omaniku loal isik, kes ei ole kirjas ei kindlustuspoliisil ega sõiduki registreerimistunnistusel.

Ifi kaskokindlustus kehtib ka siis, kui rooli taga on isik, kellele on antud luba sõiduki kasutamiseks, kuid kes pole sõidukiga muudmoodi seotud.

2. Kas sõidukile autopesulas tekkinud kahju hüvitatakse?

Selleks, et hoida sõidukit puhtana ja heas seisukorras, peab autot pesema. Siinkohal on oluline selgeks teha, kas kaskokindlustus hüvitab ka kahjud, mis on tekkinud autole autopesulas.

If käsitleb pesulas saadud kahjusid tavalise kahjustumisena. Siiski soovitame kahju avastamisel sellest teavitada autopesulat.

3. Kas kaskokindlustuse puhul antakse auto remondi ajaks asendusauto teenindusest või pean ise otsima asendusauto pakkuja?

Paljudele meist on auto igapäevaelu lahutamatu osa – mõnele töö tegemiseks, tööle sõitmiseks või laste kooli-trennidesse sõidutamiseks.
Olukorrad, kus sõidukit ei saa kasutada, võivad Sinu igapäevaelu pea peale pöörata. Seetõttu võiks kaskokindlustuse leping sisaldada asendusauto kaitset. Sealjuures tasub kontrollida, kas asendusauto kaitsel on omavastutus, kes vastutab asendusauto leidmise eest, kuidas ja kes teenuse eest maksma peab?

Ifi kasko korral võid küsida asendusauto autoteenindusest, kuhu sõiduki remonti viid, või otsida endale ise meelepärane teenusepakkuja. Enne asendusauto võtmist tuleb see kooskõlastada Ifiga.

Parim kasko annab võimaluse muretumaks sõiduks
Kaskot ostes kaalu erinevate pakkujate eeliseid ja lisaboonuseid

4. Mis on omavastutus ja missugused omavastutused kasko lepinguga kaasnevad?

Omavastutus on osa kahjusummast, mis jääb kahju toimudes Sinu enda kanda. Tavapäraselt on kasko lepingul mitu omavastutust. Kuid millistel juhtudel millist omavastutust rakendatakse ja kas omavastutust on võimalik ka vähendada?

  • Põhiomavastutus – seda omavastutust rakendatakse kõikide riskide puhul, mis pole eraldi välja toodud. Põhiomavastutust saab vähendada If Plus boonusprogrammiga — mida rohkem lepinguid, seda väiksem omavastutus.
  • Varguse ja röövimise omavastutus — on tavaliselt protsent kindlustussummast. Ifis saad valida omavastutuse suuruseks 10% ja 15%.
  • Kaitsed, millel puudub omavastutus (omavastutus 0 €) – Ifis hüvitatakse ilma omavastutuseta klaasitäkete parandamise kulud, metsloomaga kokkupõrkel tekkinud kahjud, autoabi kasutamise kulud ning võtmete kadumise või varguse korral nende vahetamise kulud.

5. Kas hüvitist makstakse ka siis, kui vargad on Sinu koju sisse murdnud ja varastanud muuhulgas autovõtmed ja auto?

Kuidas me ka ei kaitseks liikluses ennast ja oma autot, ei suuda me alati kaitsta oma kodu soovimatute „külaliste“ ning nende tekitatud kahjude eest. Varas võib lisaks kodusele varale kaasa võtta autovõtmed ja loomulikult sõiduki enda. Kas selline vargus on kaitse all?

Juhul kui kodu uksed ja aknad on varguse hetkel suletud ja lukus, siis kuulub majast varastatud autovõtmetega seotud kahju Ifis hüvitamisele.

6. Kas juhi raske hooletuse tõttu tekkinud kahjud hüvitatakse ja kas see mõjutab hüvitise suurust?

Liikluseeskirjade järgimine ja turvalisus tänavatel on iga sõidukijuhi esmakohustus, kuid me kõik võime vahel eksida – ka rooli taga. Näiteks ei panda tähele punast foorituld, hoitakse ebapiisavat pikivahet jne.

Ifi kaskoga on juhi raske hooletuse tõttu teeliikluses tekkinud kahjud kaitse all, kuid siinkohal tuleb meeles pidada, et on olemas ka välistavad tingimused, mis on aluseks hüvitamisest keeldumiseks.

Näiteks on Ifi tingimustes täiesti välistatud joobeseisundis kahjude tekitamine, lahkumine sündmuskohalt, liiklemine väljaspool ametlikke sõiduteid või sõit sügavasse vette, mille tõttu tungib vesi mootorisse.

Vali õige kasko!

Soovitame kindlasti kaskokindlustuse kasuks otsustada. Küll aga tasub kindlustuse tingimustega lähemalt tutvuda ja veenduda, mida täpsemalt valitud kaskokindlustus katab ja missugustel puhkudel ei rakendu omavastutus.

Tutvu kindlasti ka If Superkasko Lux pakkumisega.

Soovitame enne kaskokindlustuse ostmist kindlustustingimused läbi lugeda ning mõelda, kas pakutud lahendus annab Sulle sellise kaitse, mida Sa kaskokindlustuselt ootad.

Helista või kirjuta meile

Ei saanud oma küsimusele vastust või soovid konsulteerida meie kindlustusspetsialistiga? Helista või kirjuta meile:

Kindlustustelefon: 777 1211

E-mail: info@if.ee