Mis on kaskokindlustus?

Kas kaskokindlustuse mõiste ja selle olemus on Sulle veidi ebaselge ning soovid kindlust, millal võiks kaskost Sulle abi olla?
Proovime erinevate näidete abil anda selged vastused küsimustele, mis on kasko ja millistes olukordades on kaskokindlustus Sulle abiks.

Oled värske või juba kogenud autojuht — oma auto kindlustamisele tasub igal juhul mõelda. Kui liikluskindlustus on igale sõidukile kohustuslik ja aitab katta kulusid, mida põhjustad liiklusõnnetuse korral teistele, siis kaskokindlustus on vabatahtlik autokindlustus. Kaskokindlustuse ehk kasko mõiste on küll laialt kasutusel, ent proovime sellegi poolest anda selgust, mida autole kaskokindlustuse ostmine päriselt tähendab ja millistes olukordades see valik kasuks tuleb. 

Kas oled mõelnud, et milleks kasko, kui liikluskindlustus juba on?
Millised on juhtumid, kus just auto kaskokindlustus Sinu päeva päästab ning Su rahakott on Sulle tänulik? Kas kaskol ja kaskol on vahet? Teeme asjad selgeks.

TOP 5 kasko kindlustusjuhtumit If Kindlustuse näitel

#1 Auto klaasikahjud — 40% kõikidest kaskokahjudest

Ootamatu kivi või jääkamakas esiklaasis, teised klaasitäkked ja tõsisemad klaasikahjustused. 
Keskmine remondisumma erinevate klaasikahjude korral on  If Kindlustuses 513 €. Paljudel klaasikahjudel on If Kindlustuses omavastutus 0 eurot: nt klaasitäkete parandamine on Sulle täiesti TASUTA.

#2 Otsasõit seisvale objektile — 17% kõikidest kaskokahjudest

Märkamata jäänud puu, äärekivi, post või värav, millele saad autoga õnnetult pihta ...
Keskmine remondisumma seisvatele objektidele otsasõidu korral on If Kindlustuses 1732 €.
Kasko omavastutuse suuruse saad If Kindlustuses ise valida. Tutvu kaskokindlustusega lähemalt.

#3 Pargitud autole tehtud kahjustused — 15% kõikidest kaskokahjudest

Jah, kõik need olukorrad parklas, kus avastad küljeukses mõlgi, esistangel kriipimisjäljed või pihta saanud küljepeegli.
Keskmine remondisumma autole tehtud vigastuste puhul on If Kindlustuses 954 €.

#4 Kokkupõrge teise sõidukiga — 10% kaskokahjudest

Kokkupõrkel teise sõidukiga tasub liikluskindlustus kannataja kahjud, kuid kui juhtud olema õnnetuse põhjustaja, aitab kaskokindlustus Sinu auto kahjustustega toime tulla.
Keskmine remondisumma kokkupõrkel teiste sõidukitega on If Kindlustuses 3163 €.

#5 Otsasõit (mets)loomale — 7% kaskokahjudest

Eesti on metsade maa ja liikvel on loomi igas suuruses. Teed ületades on metsloomadel paraku peatee ning kui otsasõit on vältimatu, võivad kahjud olla vägagi suured.
Keskmine remondisumma, mis kulub loomale otsasõidust tingitud kahjustuste parandamisele, on If Kindlustuses 2534 €.
Uuri lähemalt, kuidas vältida kokkupõrkeid metsloomaga

Ülejäänud ca 10% kaskokahjudest moodustavad kõik muud juhtumid, mille peale igapäevaselt ei mõtle ning mida hiljem, olukorra lahenedes ehk ka huumoriga meenutada saab. Seda siiski ilmselt vaid siis, kui Su autol oli kaskokindlustus olemas.

Kas kaskokindlustus hüvitab? Olukorrad elust enesest.

Et kindlustus oleks läbipaistvam ja lihtsalt mõistetav, toome mõned klientide küsimused kaskokindlustuse kohta. Kasko kindlustuskaitsed võivad kindlustusseltsiti erineda, sestap tuleb enne kasko ostmist veenduda, mida kindlustuse katab, et leida enda vajadustele sobiv kasko.

Selleks et valiku tegemine oleks lihtsam, oleme välja toonud 6 küsimust, millele enne kasko ostmist mõelda tasub, sh asendusauto võimalused ja pesulas saadud kahjud. Ole kaskot ostes oma võimalustest teadlik!

Kaskokindlustuse olemust selgitavad kõige paremini elulised olukorrad. Loe edasi ja saa teada, millistel juhtudel on kaskost Sulle palju abi.

###

Keegi on parklas mu auto ära mõlkinud/kriipinud. Kas kaskokindlustus aitab kulud katta? 

Parklaolukorras aitab liikluskindlustus juhul, kui õnnetuse põhjustaja on teada või hiljem turvakaamerate abil tuvastatav. 
Kaskokindlustus tuleb appi, kui õnnetuse põhjustajat ei leita. Kindlasti peab auto omanik ka vigastust ise hindama, arvestades et taolise kaskokindlustuse juhtumi korral rakendub ka kindlustuse omavastutus. If Kindlustusega saad Sa kaskokindlustuse omavastutuse suuruse ise valida.

Näide kindlustusjuhtumist: 
Parkisin Rapla Selveri parklas. Auto juurde naasedes märkasin tagumisel poritiival värskeid kriimustusi. Kuna vahepeal oli kõrvalseisev auto vahetunud, polnud mul võimalik ka süüdlast tuvastada.

###

Sõitsin maanteel liigeldes otsa üle tee jooksnud kitsele. Kas kaskokindlustus aitab kulud katta? 

Jah, kaskokindlustus aitab auto taastamisega seotud kulusid katta. Uuri lähemalt, kuidas metsloomale otsasõidu korral toimida. If Kindlustusel on metsloomale otsasõiduga seotud kahjude puhul omavastutus 0 eurot.

Näide kindlustusjuhtumist: 
Sõitsin töölt koju ja äkitselt jooksid teele metskitsed. Esimest kitse ma nägin, misjärel pidurdasin. Paraku ei olnud pidurdamine piisav — ühele kitsele järgnes teine, kes siis jäi autole ka täpselt ette.

###

Jäin ootamatu tehnilise rikke tõttu autoga teele. Kas kaskokindlustus aitab? 

If Kindlustuse korral on kõigis kaskokindlustuse pakettides 24/7 tasuta autoabi, mis kindlustab, et Sa ei jää oma hädaga üksi. Abi saamiseks helista Ifi kindlustustelefonil 777 1211. Autoabi teenust saad kasutada ka välismaal, v.a Ukrainas, Venemaal ja Valgevenes.

###

Minu autost varastati seal olnud elektriline tõukeratas. Kas kasko katab ka autost varastatud esemete kulud? 

Autos olevate asjade ehk n.ö pagasikindlustuse lisakaitsele pööra tähelepanu kaskokindlustust valides — vastasel juhul võid sattuda ebamugavasse olukorda, kus ilmneb, et autos olevad asjad ei kuulugi kasko kaitse alla.
If Kindlustuse kaskokindlustuse Superkasko Lux ja Superkasko Lux+ pakettidel on pagasikindlustuse omavastutus 0 € ehk kui Sinu asjad varastatakse lukustatud sõidukist, hüvitab If Kindlustus Sulle asjade taassoetamise maksumuse kuni 1000 € ulatuses juhtumi kohta. Samuti aitab pagasikindlustus, kui autos olnud hinnalised esemed hävinevad liiklusõnnetuse tagajärjel.

###

Keegi on mu kortermaja parklas seisvale autole roppusi kriipinud. Kas kaskokindlustus tuleb appi? 

Autole pahatahtlikult tehtud kahju, sh auto kriipimine, kahjustamine, rehvide läbilõikamine jmt, läheb vandalismi alla, mis liigitub üldiselt kaskokahjude alla.
Vandaalide ohvriks võib täiesti juhuslikult sattuda meist igaüks— kes ikka oskab pahatahtliku inimese mõtteid lugeda. If Kindlustuse kaskokindlustuses  on vandalismi kaitse kõikides kasko pakettides. Kindlasti ära unusta ka politseid teavitamast, kui langed pahatahtliku tegutsemise ohvriks!

Näide kindlustusjuhtumist: 
Tekkis ootamatu konflikt ebaadekvaatses olekus meesterahvaga, politsesse helistamise ajal tekitati kahju minu autole. Politsei käis kohal ja fikseeris olukorra.

###

Sõitsin läbi suure löökaugu ja autol ilmnesid ootamatud vigastused. Kas kasko aitab? 

Jah, ikka aitab. Löökaugu juures tuleb aga õnnetuse koht ja vigastused kohe nende tekkimise järgselt kohapeal fikseerida (teha fotod või kutsuda kohale politsei).
Tähistamata löökaugust tekkivate võimalike vigastuste eest vastutab tee valdaja.

Parim kasko on kindlasti muretuma autosõidu aluseks
Hea kaskokindlustus annab autosõidul meelerahu

###

Sõitsin libedaga teelt välja. Kas kaskokindlustus aitab auto kahjustuste kulusid katta? 

Libe tee ei ole meie kliimas midagi uut ning õnnetusi juhtub erinevatel põhjustel — rehvidest tehniliste probleemideni välja. Kindlasti on mõistlik valida teeoludele vastav sõidukiirus, kuid avariiolukorras on hädavajalik säilitada külm närv ning olukord enda, kaasreisijate ja -liiklejate jaoks võimalikult turvaliseks teha. Auto remondikulusid aitab ootamatute õnnetuste, sh. libedusega teelt välja sõitmise korral katta kasko.

###

Kas minu autokäru/kerghaagis on samuti kindlustatud?

If Kaskokindlustus kindlustab lisaks autole kõigis kaskokindlustuse pakettides ka kerghaagise täismassiga kuni 750kg.
Haagis on kindlustatud, kui ta on haagitud sõiduki külge. Küll aga ei kuulu kasko kaitse alla haagises olevad esemed ja vara. 

###

Kaotasin autovõtmed. Kas kasko aitab ka sellises olukorras? 

Autovõtmete kadumine on ilmselt üks ebamugavamaid olukordi, mida ette kujutada … Loodame, et seda ei juhtu, kuid ainuüksi soovmõtlemisele lootma jääda ei saa.
Ifi kaskokindlustus on ebamugavuse leevendamiseks toonud oma kaskokindlustuse kõikidesse pakettidesse ka kaotatud või hävinud autovõtmete kindlustuse kaitse.
Kindlustus hüvitab kaskokindlustuse kliendile sõiduki võtmete või puldi kaotamise/hävimise puhul selle vahetamise ja ümberkodeerimise suisa ilma omavastutuseta isegi maksimaalselt kuni 300 € ulatuses. 

Kaskokindlustus on nagu elu- ja õnnetusjuhtumikindlustus autole

Oled ehk kuulnud väljendit, et õnnetusjuhtumikindlustus on justkui kaskokindlustus Sulle endale? Sarnaselt võid kaskokindlustuse tagamaid mõista ka õnnetusjuhtumikindlustuse abil — kaskokindlustus on nagu elu-, tervise- ja õnnetusjuhtumikindlustus, kolm ühes Sinu autole. 

Kaskokindlustuse kindlustusmaksed erinevad ja sõltuvad Sinu sõidustaažist, auto margist ning varasemast kindlustusajaloost, aga ka kindlustusseltsist ning valitud kaskokindlustuse paketist. Ilmselt on kaitseid, mida sooviksid oma uuele autole, kuid mis pole nii vajalikud 10 aastat vanale sõidukile. Kaskot valides veendu ja tutvu, mis olukorras valitud kasko sind aitab — ainult nii saad sõita suurima kindlustundega. 

Kaskokindlustus on Sinu auto elukindlustus

Helista või kirjuta meile

Ei saanud oma küsimusele vastust või soovid enne kindlustuse ostmist Sulle sobiliku lahenduse leidmiseks konsulteerida meie kindlustusspetsialistiga? Helista või kirjuta meile:

Kindlustustelefon: 777 1211

E-mail: info@if.ee