Mis on kaskokindlustus ehk milliste õnnetuste korral kasko aitab? (olukordade näited ja küsimuste vastused)

Oled saanud alles autojuhiks? Sul pole varem kaskokindlustust olnud või on keeegi teine selle sulle teinud?  Tegid kaskokindlustuse liisinguga automaatselt ja soovid sellest nüüd rohkem sotti saada?
Mistahes on põhjus ja huvi, proovime sinu jaoks kaskokindlustuse mõiste puust ja punaseks selgeks teha ning sinu küsimustele, mis see kasko on ja kunas kaskokindlustus sulle aibiks tuleb, selged vastused leida.

Oled uus või juba kogenud autojuht - oma auto kindlustamisele tasub igal juhul mõelda. Kui liikluskindlustus on igale sõidukile kohustuslik ja aitab katta kulusid, mida põhjustad liiklusõnnetuse korral teistele, siis kaskokindlustus on vabatahtlik autokindlustus. Kaskokindlustuse, lühidalt "kasko" mõiste on laialt kasutusel, kuid proovime anda selgust, mida autole kaskokindlustuse ostmine päriselt tähendab ja millistes olukordades kasuks tuleb. 

Kas oled mõelnud, et milleks kasko, kui liikluskindlustus juba on? Millised on juhud, kus just auto kaskokindlustus sinu päeva päästab ning sinu rahakott sulle tänulik on? Kas kaskol ja kaskol on vahe? Loome selguse majja.

Kasko kindlustusjuhtumite TOP 5 If Kindlustuse näitel

#1 Auto klaasikahjud - 40% kõikidest kaskokahjudest

Kõik killustikukivid, klaasitäkked ja tõsisemad klaasikahjustused. 

Keskmine remondisumma erinevate klaasikahjude korral on  If Kindlustuses 513 € . Suur osa klaasikahjusid on If Kindlustuses ka 0 € omavastutusega ehk klaas parandatakse/ vahetatakse täitsa TASUTA.

#2 Autoga seisvale objektile (nt puu, äärekivi, post, värav) otsasõit -17% kõikidest kaskokahjudest

Keskmine remondisumma seisvatele objektidele otsasõidu korral on If Kindlustuses 1732 €.

Kasko omavastutuse suuruse saad If Kindlustuses ise valida. Tutvu kaskokindlustusega lähemalt.

#3 Pargitud autole tehtud vigastused -15%kõikidest kaskokahjudest

Jah, kõik need olukorrad parklas, kus avastad küljeukses mõlki, kriipimisjälgi esistangel või paigast sõidetud peegel.

Keskmine remondisumma autole tehtud vigastustes on  If Kindlustuses 954 €.

#4 Kokkupõrge teise sõidukiga - 10% kaskokahjudest

Keskmine remondisumma kokkupõrkel teiste sõidukitega on  If Kindlustuses 3163 € .

Kokkupõrkel tasub liikluskindlustus kannataja kahjud, kuid kui oled õnnetuse ise põhjustanud, aitab kaskokindlustus sinu auto probleemidega.

#5  Otsasõit (mets)loomale - 7% kaskokahjudest 

Eesti on metsade maa ja loomi liigub igas suuruses. Keskmine remondisumma loomale otsasõidust If Kindlustuses 2534 €.

Uuri lähemalt, kuidas metsloomaga kokkupõrkeid vältida

Ülejäänud ca 10% kaskokahjudest moodustavad kõik muud juhtumid, mille peale igapäevaselt ei mõtle ning mida olukorra lahenedes hiljem isegi ilmselt huumoriga meenutada saab, aga ilmselt vaid siis, kui sul oma autole kaskokindlustus tehtud oli.

Otsasõit metsloomale on üks levinumaid kaskojuhtumeid
Kokkupõerked metsloomaga on ühed levinumad kaskokindlustuse juhtumid

Kas kaskokindlustus hüvitab? Olukorrad elust enesest

Et kindlustus oleks läbipaistvam ja lihtsalt mõistetav, toome mõned klientide küsimused kaskokindlustuse kohta. Kaskokindlustus ja kaskokindlustus võib kindlustusseltsiti erineda, sestap tuleb enne kasko ostmist veenduda kindlustuse pakutavates kindlustuskaitsetes, et leida enda vajadustele sobilik kasko.

Oleme välja toonud ka 6 küsimust, millele enne kasko ostmist mõelda tasub, sh asendusauto võimalused ja pesulas saadud kahjud. Ole kaskot ostes oma võimalustest teadlik! 

Kaskokindlustuse olemust selgitavad kõige paremini aga elulised olukorrad:

Keegi on parklas mu auto ära mõlkinud/kriipinud. Kas kaskokindlustus aitab kulud katta? 

Parklaolukorras aitab liikluskindlustus juhul, kui õnnetuse põhjustaja on teada või hiljem turvakaamerate abil tuvastatav. 

Kaskokindlustus tuleb appi, kui õnnetuse põhjustajat ei leita. Kindlasti peab auto omanik ka vigastust ise hindama arvestades, et taolise kaskokindlustuse juhtumi korral rakendub ka kindlustuse omavastutus. If Kindlustusel saad ka kaskokindlustuse omavastutuse ise valida. 

Näide kindlustusjuhtumist: Parkisin Rapla Selveri parklas. Auto juurde naasedes märkasin tagumisel poritiival värskeid kriimustusi - kuna vahepeal oli kõrvalseisev auto vahetunud, polnud mul võimalik ka süüdlast tuvastada.

###

Sõitsin maanteel liigeldes otsa üle tee jooksnud kitsele. Kas kaskokindlustus aitab kulud katta? 

Jah, kaskokindlustus aitab auto taastamisega seotud kulusid katta. Uuri lähemalt, kuidas metsloomale otsasõidu korral toimida. If Kindlustusel on metsloomale otsasõidu kindlustus 0 € omavastutusega.

Näide kindlustusjuhtumist: Sõitsin töölt koju ja äkitselt jooksid teele metskitsed. Esimest kitse ma nägin, misjärel küll pidurdasin. Paraku ei olnud pidurdamine piisav, ühele kitsele järgnes teine, kes siis jäi täpselt ka autole ette.

###

Jäin ootamatu tehnilise rikke tõttu autoga teele. Kas kaskokindlustus aitab? 

If Kindlustuse korral on kõigis kaskokindlustuse pakettides 24/7 tasuta Autoabi, millega keegi sind hätta ei jäta. Abi saamiseks helista Ifi Kindlustustelefonil 777 1211. Autoabi teenust saad kasutada välismaal, v.a Ukrainas, Venemaal ja Valgevenes. 

Juhul, kui sinu autol on ka Tehnilise Rikke kindlustus, katab kindlustus ka auto ootamatu rikke remondkulud.

###

Minu autost varastati seal olnud elektriline tõukeratas. Kas kasko katab ka autost varastatud esemete kulud? 

Autos olevate asjade ehk n.ö pagaskindlustuse lisakaitsele pööra tähelepanu kaskokindlustust valides - vastasel juhul võid sattuda ebamugavasse olukorda, kus autos olevad asjad kasko kaitse alla ei kuulu. 

If Kindlustuse kaskokindlustuse Superkasko Lux ja Superkasko Lux+ pakettidel on pagasikindlustus 0 € omavastutuse kaitsega ehk kui sinu asjad varastatakse lukustatud sõidukist, hüvitab If Kindlustust sulle asjade taassoetamise maksumuse kuni 1000 € juhtumi kohta. Samuti aitab pagasikindlustus, kui autos olnud hinnalised asjad hävivad liiklusõnnetuse tagajärjel.

###

Keegi on mu kortermaja parklas seisvale autole roppusi kriipinud. Kas kaskokindlustus tuleb appi? 

Autole pahatahtlikult tehtud kahju, sh auto kriipimine, kahjustamine, rehvide läbilõikamine jmt, läheb vandalismi alla, mis üldiselt kaskokahjude alla liigitub.

Vandaalide ohvriks võib täiesti juhuslikult sattuda meist igaüks - kes ikka oskab pahatahtliku inimese mõtteid lugeda. If Kindlustuse kaskokindlustuses  on vandaalide tegevuse kaitse kaasatud kõikidesse kasko pakettidesse. Kindlast ära unusta pahatahtliku tegutsemise ohvriks langemise korral ka politseid teavitamast!

Näide kindlustusjuhtumist: Tekkis ootamatu konflikt ebaadekvaatses olekus meesterahvaga, politsesse helistamise ajal tekitati kahju minu autole. Politsei käis kohal ja fikseeris olukorra.

###

Sõitsin läbi suure löökaugu ja autol esinesid ootamatud vigastused. Kas kasko aitab? 

Jah, ikka aitab. Löökaugu juures tuleb aga õnnetuse tekke koht ja vigastused kohe õnnetuse järgselt kohapeal fikseerida (fotografeerida või kutsuda kohale politsei).

Tähistamata löökaugust tekkivate võimalike vigastuste eest vastutab tee valdaja.

Parim kasko on kindlasti muretuma autosõidu aluseks
Hea kaskokindlustus annab autosõidul meelerahu

###

Sõitsin libedaga teelt välja. Kas kaskokindlustus aitab autovigastuste kulusid katta? 

Libe tee ei ole meie kliimas midagi uut ning õnnetusi juhtub erinevatel põhjustel rehvidest tehniliste probleemideni välja. Kindlasti on mõistlik sõidukiirus vastavalt teeoludele valida, kuid avariiolukorras säilitada külm närv ning olukord enda ja kaasreisijate ja - liiklejate jaoks võimalikult turvaliseks teha. Auto kulude juures aitab ootamatute õnnetuste, sh. libedus korral kasko.

###

Kas minu autokäru/kerghaagis on samuti kindlustatud?

If Kaskokindlustus kindlustab lisaks autole kõigis kaskokindlustuse pakettides ka kerghaagise täismassiga kuni 750kg.

Haagis on kindlustatud, kui ta on haagitud sõiduki külge. Küll ei kuulu kindlustuse alla haagises olevad esemed ja vara. 

###

Kaotasin autovõtmed. Kas kasko aitab ka sellises olukorras? 

Autovõtmete kadumine on ilmselt üks ebamugavamaid olukordi, mida ette kujutada… loodame, et seda ei juhtu, kuid teatavasti ainult sellisele soovmõtlemisele lootma jääda ei saa.

If Kaskokindlustus on ebamugavuse leevendamiseks toonud oma kaskokindlustuse kõigisse pakettidesse ka kaotatud või hävinud autovõtmete kindlustuse kaitse. 

Kindlustus hüvitab kaskokindlustuse kliendile sõiduki võtmete või puldi kaotamise/hävimise juhul selle vahetamise ja ümberkodeerimise suisa ilma omavastutuseta isegi  maksimaalselt kuni 300 € ulatuses. 

Kaskokindlustus on nagu elu- ja õnnetusjuhtumikindlustus autole

Oled ehk kuulnud väljendit, et õnnetusjuhtumikindlustus on justkui kaskokindlustus sulle endale? Sarnaselt võid kaskokindlustuse tagamaid mõista ka õnnetusjuhtumikindlustuse läbi - kaskokindlustus on nagu elu-, tervise- ja õnnetusjuhtumikindlustus kolm-ühes sinu autole. 

Kaskokindlustuse kindlustusmaksed erinevad ja sõltuvad sinu sõidustaažist, auto margist ning varasemast kindlustusajaloost aga ka kindlustusseltsist ning valitud kaskokindlustuse paketist. Ilmselt on kaitseid, mida soovid oma uuele autole, kuid mis pole nii vajalikud 10 aastat vanale sõidukile. Kaskot valides veendu ja tutvu, mis olukorras valitud kasko sind aitab - ainult nii saad sõita suurima kindlustundega. 

Kaskokindlustus on Sinu auto elukindlustus

Helista või kirjuta meile

Ei saanud oma küsimusele vastust või soovid enne kindlustuse ostmist Sulle sobiliku lahenduse leidmiseks konsulteerida meie kindlustusspetsialistiga? Helista või kirjuta meile:

Kindlustustelefon: 777 1211

E-mail: info@if.ee