Sõida edasi ka siis, kui Su auto vajab turgutust – kasko asendusauto aitab liikuma

Kui satud äkitselt olukorda, kus pead hakkama saama ilma oma igapäevase truu kaaslase – autota, võib see tähendada rohkem ebamugavust kui vaid lisakulutused. See võib päevarütmi üsna sassi lüüa. Hommikul on vaja tööle saada või lapsed kooli viia, ka rasked poekotid on vaja koju toimetada. Meil on sellele stressirohkele olukorrale lahendus. Milline? Kohe saad teada.

Tähtis on valida sobiv kaskopakett

Ka kogenud autojuhil võib teel ootamatusi ette tulla. Mõnda õnnetust, mis lõpeb autokahjuga, pole vahel kuidagi võimalik vältida. Niisiis on mõistlik kaitsta end võimaliku rahalise kahju eest, mida õnnetus enamasti paraku kaasa toob.

Saad seda teha hõlpsasti, valides endale sobivaima Ifi kaskopaketi. Miks on vaja rõhutada, et see peaks olema sobivaim? Sest kindlustuspaketid ja riskid, mida need katavad, võivad olla erinevad. Kui Sa ei kujuta oma igapäevaelu ilma autota ettegi, siis peab kindlustuspakett kindlasti asendusautot sisaldama. Seega tuleb teha tark valik.

Kui valid õige kaskopaketi, on Sul võimalikule õnnetusele mõeldes meel rahulikum ja kindlam tunne ka rahaasjades.

Asendusautot sisaldavad järgmised Ifi kaskopaketid:

  • Superkasko Extra
  • Superkasko Lux
  • Superkasko Lux+

Tutvu kõigi kaskopakettide kindlustuskaitsetega, et näha, millised riskid on seal kaetud.

Oluline on teada, et Sul on võimalik saada enda käsutusse asendusauto sellise kindlustusjuhtumi korral, mille tagajärjel ei saa Sa oma sõidu- või pakiautoga enam sõita. Sellised juhtumid on näiteks liiklusõnnetus, kokkupõrge loomaga, vargus jms. Rohkem infot leiad selle kohta kaskokindlustuse tingimustest.

Asendusauto Sinu sõidu- või pakiautole remondi ajaks

Kui Sinu kaskopakett sisaldab ka asendusautot, võib võimalus seda kasutada tunduda suisa elupäästev, kui Su oma auto läheb kasko- või liikluskindlustusjuhtumi tõttu remonti. See tähendab, et saad jälle kiirelt rattad alla ja jätkata oma toimetusi peaaegu tavapärases rütmis sel ajal, kui Su autot parandatakse.

Asendusauto rendikulu hüvitatakse alates 3. kindlustusjuhtumile järgnevast päevast kuni Su auto remondi lõpuni (maksimaalselt 60 päeva).

Kui pead oluliseks, et Sul oleks remondi ajaks olemas asendusauto, vaata üle, kas Sinu valitud kaskokindlustuspakett seda sisaldab.

Asendusauto asemel takso ja teised liikumisviisid

Kui Su auto on õnnetuse järel remondis ja arvad, et saad lühikest aega ka autota hakkama, võib Sulle sobida takso ja muude liikumisviiside kasutamine. Sellisel juhul saad asendusauto kasutamise asemel valida rahalise hüvitise. Näiteks kui Sa ei taha ise autot juhtida või puudub võimalus kasutada rendiautot, võid valida mugava takso- või sõidujagamisteenuse. Samuti võid otsustada ühistranspordi kasuks või valida auto ühiskasutuse – see on praegu väga populaarne teenus, mida pakuvad näiteks BoltDrive, CityBee ja teised.   

Mis veelgi parem, võid kasutada lühemateks vahemaadeks või tihedas linnaliikluses ka elektritõukeratast või jalgratast, mis on paindlik ja keskkonnahoidlik alternatiiv. Valides rahalise hüvitise, jäävad Sulle vabad käed leidmaks endale ja konkreetsele olukorrale sobilik transpordilahendus ajal, mil Su auto on remondis. Rahalist hüvitist tasume kuni 7 päeva eest 30 € päevas (ja Superkasko Lux+ paketiga suisa 60 € päevas).

Kui Su kaskopakett sisaldab asendusautot, siis võid asendusauto asemel valida ka rahalise hüvitise, mida kasutada teiste liikumisviiside puhul.

Kuidas saada asendusauto?

  1. Teata kaskokahjust Seda saab hõlpsasti teha Ifi iseteeninduses või äpis If Mobile. Ära unusta lisada õnnetuse kohta fotosid ja dokumente.
  2. Taotle asendusautot Kirjuta kahjuteate õnnetuse kirjelduses muuhulgas ka seda, et soovid asendusautot või taotleda päevaraha.
  3. Oota meie vastust Pärast kahjuteate esitamist võtame Sinuga ühendust, et anda Sulle juhised, kust ja kuidas saad asendusauto või päevaraha.
  4. Jätka oma toimetusi Sel ajal, kui auto on remondis, jätka rahulikult toimetusi oma tavapärases rütmis.

Sõida rahumeeli

Kõik võib tunduda väga keeruline, kui oled ühtäkki ilma autota. Õige kaskopaketiga saad teha asjad lihtsamaks ja jätkata harjumuspärase rutiiniga.

Vali pakett, milles on asendusauto, ja mõtle ka teistele liikumisviisidele, nagu takso või väiksemad liiklusvahendid. Tee oma kindlustuspaketi valik hoolikalt, et võiksid rahuliku südamega rooli istuda.

Sõlmi kaskokindlustus

Kahjust teatamine on kiire ja lihtne

Õnnetusi juhtub ikka, aga meie oleme Sinu jaoks olemas. Aitame Sul kõik vajaliku ära korraldada – auto töökotta toimetada, remondi kokku leppida ja Su võimalikult kiiresti uuesti liikvele saada.

Ja pea meeles, et kahjust saad hõlpsasti teatada Ifi iseteeninduses või If Mobile äpis.

Vaata lisaks: