7 olukorda, mil kaskokindlustuse omavastutus ei rakendu

Tutvu olukordadega, mil kaskokindlustuse olemasolul sulle omavastutust ei rakendu ehk olukorrad, mille kindlustus sinu jaoks 0 € omavastutusega lahendandada aitab.

Omavastutus on rahasumma, mis tulen kindlustusjuhtumi puhul ise tasuda – sestap peaks see kindlasti olema üks oluline number, millele kindlustust sõlmides tähelepanu pöörata. Ka autoga seotud õnnetusjuhtumi korral tasub mõelda, kas väike kriim uksel on üldse kindlustusele teatamist väärt, ehk kas selle parandustöö viimati omavastutuse suurusjärku mahub.

Kas sa aga teadsid, et kaskokindlustusel on mõned kaitsed, millest tingitud olukorrad katab kindlustus ilma omavastutuseta ehk 0 € omavastutusega. Ifi Superkasko korral  on need järgmised:

 

#1 Klaasikindlustus – ehk täkked klaasis

Klaasitäkked on ühel või teisel perioodil iga autojuhi tüütu kaaslane suvisel maanteel. Ja kuigi väike täke kuskil klaasi servas võib tunduda süütu ning esmapilgul üldse mitte vaatevälja segav, siis võib ka väikseim täke ajapikku klaasi suurema mõra tekitada. Eriti levib täke mõraks just siis, kui auto on kallakul – mängu tulevad erinevad jõud ja gravitatsiooniseadused, mis klaasi tõeliselt proovile panevad, kuid paraku võidavad üldjuhul loodusseadused.

Sestap on alati soovituslik täkke tekkimisel see võimalikult kiirelt parandada – seda enam, et täkke parandamise protsess on kiire, mugav ja kaskokindlustuse olemasolul tasuta.

Kui klaasikahjustus on suurem kui 2cm, siis klaas parandamise asemel vahetatakse.

 

#2 Metsloomale otsasõidust tekkinud kahjud autole ehk nn metsloomakindlustus

Metsloomad teel on autojuhile oht nii kevadisel loomade paaritusperioodil, suvistel pikkadel õhtutel kui sügistalvisel pimedamal perioodil. Lisaks moodustavad metsloomaga kokkupõrked If Kindlustuse näitel 6% kõigist kaskokahjudest. Ehk ei ole suuremat hullu, kui konn või põldhiir üle tee silkab, kuid enim õnnetusi juhtubki just metskitsedega, kus kahjud on suuremad ja olukorrad ohtlikumad. Ka põdrad ja metssead ei ole Eesti teedel harvad uudistajad.

Eesti maanteed asuvad suures osas metsadevahelisel alal ja sestap hüvitame mistahes Ifi kaskokindlustuse paketi olemasolul loomale (sh. metsloomale) otsasõidust või selle vältimisest tekkinud kahjud sõidukile 0 € omavastutusega.

Veel enam, Ifis panustame maanteede ohutusse -  vaata eksperimenti mida koos Eesti Jahimeeste seltsiga teeme, et kokkupõrgete hulk väheneks ja turvalisus Eesti teedel suureneks.

 

#3 Autovõtmete või – puldi kaotamine või hävimine

Tead seda tunnet, kui hakkad taskust autovõtmeid otsima… ja neid pole. Või avastad, et laps pidas võtmeid mängulaevaks ja on need näiteks WC potti uputanud? Ei tea. Suurepärane, aga see võib juhtuda ning sellisel juhul järgneb tüütu ja kulukas protsess, et võtmeid taastada.

Küll on hea teada, et kõikide Ifi Superkasko pakettide hulgas on kaitse, millega sõiduki võtmete või pultide kaotamise või hävimise korral hüvitame sulle puldi vahetamise, vajadusel ümberkodeerimise kulu ilma omavastutuseta kuni 300 € ulatuses kindlustusjuhtumi kohta.

Võtmete kaotamine on üks ebamugavamaid juhtumeid, seega teeme selle omalt poolt sulle mugavamaks ja vähem kulukamaks.

Reisitõrge autoga välismaal ja pagasikindlustus võivad olla Sinu auto 0 omavastutusega kaitsed

#4 Autoga välismaal - autoõnnetusest tekkinud reisitõrge

Autoga lähiriikides Soomes, Lätis, Leedus aga näiteks ka Poolas käimine on peaaegu sama populaarne kui teises Eesti linnas ajaveetmine. Harvad ei ole ka autoga ettevõetud pikemad suvised Eurotripid Vahemereni välja või talvised suusareisid Skandinaavia ja Slovakkia mägedest Alpi suusanõlvadeni välja. Ja kuigi transpordiks on mõistlik valida heas korras auto, ei välista ka just salongist väljasõitnud autot ootamatu õnnetusse sattumine.

Sestap pakub Ifi Superkasko Lux ja Lux+ pakett ka kaitset ka juhul, kui juhtub õnnetus, mille tagajärjel pole autoga võimalik reisi jätkata. Sel juhul hüvitab kasko sõidukis olevate inimeste täiendava transpordi- ja majutuskulud sihtkohta või tagasi Eestisse kuni 1000 € ulatuses kõigi reisijate peale. Nii saavad asjaosalised mugavalt koju.

 

#5 Pagasikindlustus – autos olevate asjade vargus

Kuigi auto tundub turvaline koht, kuhu jätta olulised esemed, tuleb arvestada, et igal aastal autosse sissemurdmisi aset leiab. Veel enam, teinekord hävib oluline vara ka ootamatu õnnetuse käigus.

Et tunda ennast turvaliselt ka lukustatud autos varjatud kohta paigutatud asjade osas, mis varaste või vandaalide sissemurdmise käigus vandaali käeulatusse jäävad, on Ifi Superkaskol ka pagasikindlustuse kaitse.  Lukustatud ja varjatud kohta sätitud vara hüvitatakse kuni 1000 € väärtuses ja seda ka juhul, kui asjad, nt arvuti või nutiseade, on hävinenud liiklusõnnetuse tagajärjel.

Pagasikindlustus tuleb ilma omavastutuseta kaasa If Superkasko Lux ja Lux + pakettidega.

 

#6  Välispeeglid – väljaulatuvad autoosad, mis alati esimesena „ette jäävad“

Autopeeglid on tihti esimesed auto osad, kus näeme kriime, mõrasid või peeglit ennast sisuliselt juhtmete toel rippumas – ilmselgelt, kuna peeglid on autokerest pikalt väljaulatuvad. Nii jäävad need ette parklates, kitsastes väljasõitudes ja kas või parkimismajades. Kui peeglil on kriimud, saab sellega veel ohutult sõita, kuid täitsa vales asendis peegel või vaevalt asukohas asuv peegel varjab sõitja vaatevälja ja vajab kohest reageeringut.

If Superkasko Lux ja Lux+ pakettidel on kaasas välispeegli kaitse, mille alusel hüvitatakse sõiduki välispeeglite ja nende korpuste remondi või asendamise kulu ilma omavastutuseta. Turvalisus, ohutus ja lai nägemisulatus ennekõike.

 

#7 Asendusauto või päevaraha

Juhul, kui su oma auto peale kindlustusjuhtumit remonti vajab, siis If Superkasko Extra, Lux ja Lux + paketid sisaldavad tasuta asendusauto või päevaraha võimalust.

Nii saad autoremondi ajal oma soovil asendusautoga tähtsad sõidud aetud või küsida kindlustusseltsilt päevaraha, et saaksid sel perioodil mugavalt näiteks taksoga liikuda. Nii saad olla kindel, et äkiline autoremondi vajadus sinu igapäevast logistikat mingil moel ei häiri. Asendusauto või autoremondi päevaraha saad taotleda täitsa ilma omavastutuseta.

 Tutvu ka If  24/7 Autoabi võimalustega

Missugused on sinu kasko tingimused?

Kaskokindlustuse lepingut tehes veendu, et uurid täpsemalt kaskokindlustuse omavastutuse kohta ning ilma omavastutuseta kindlustuskaitsete kohta.

Teinekord on hea teada, et kindlustus võimaldab ka asendusautot, klaasitäkete parandamist või näiteks pagasikindlustust. Kindlasti tutvu täpsemalt tingimustega ning täpsusta küsimust tekitavad olukorrad enda jaoks selgeks.

Vaata ka, kas oled need küsimused enne kasko ostu enda jaoks läbi mõelnud ja mis on 6 võimalust, kuidas saad õige kasko valikul raha säästa.

Veendu, et oled oma kasko tingimustega kursis