Transpordifirma Taital Trans: raskeveoste puhul oleks mõeldamatu jätta kindlustus tegemata

Transpordiettevõte Taital Trans OÜ tegeleb päevast päeva raskeveoste, kallurvedude ja puisteainete veoga. Ettevõtte juhi Taivo Gildeni sõnul oleks sellises sektoris ilma kindlustuseta töötada mõeldamatu. Taital Transil on ette näidata ka mõned juhtumid, mis oleksid ettevõttele väga kalliks maksma läinud – kui neil poleks olnud kindlustust.

„Meil on seitse raskeveokit, mis tegelevad igapäevaselt raske- ja kallurvedudega ning hakkepuidu transpordiga. Ühest küljest on kindlustus oluline enda südamerahu ja rahakoti jaoks, sest mõelge ise, kui näiteks veok Paldiski sadamast tuttuue veel kliendi poolt kindlustamata traktori või ekskavaatori Tartusse viimiseks peale võtab ning selle sadadesse tuhandetesse eurodesse ulatuva masinaga midagi juhtuma peaks. Masinad on kallid ja riskid on suured,” räägib Gilden. Teiseks ei olegi tema sõnul täna enam võimalik ilma kindlustuslepinguta töötada, sest kõik suured koostööpartnerid küsivad enne kokkuleppe sõlmimist nii kindlustuslepingu kui ka ülegabariidiliste veoste vedamise loa koopiaid.

Taital Trans on olnud tubli kindlustaja ettevõtte algusaastatest peale ning see on end ka juba kuhjaga ära tasunud. „Viis aastat tagasi oli meil juhtum, kus klient hakkas purustit meie uuele, kõigest kahekuusele treilerile ajama, kuid asi läks väheke viltu. Kahjud ulatusid kümnetesse tuhandetesse, aga kindlustus reageeris kiiresti ja saime treileri kenasti korda.”

Hiljuti juhtus õnnetus, kui öises vahetuses olnud töötaja hakkas ekskavaatoriga treilerile sõitma, teadmata, et see asus vaid 30 sentimeetri kaugusel veepumplast. „Kui meie töötaja ekskavaatori käima pani ja tahtis veidi tagurdada, sõitis ta pumplast üle. Pumpla oli plastist, ekskavaator kaalub 24 tonni... ega seal midagi päästa olnudki, pumpla läks vahetusse ja tänu vastutuskindlustusele maksis selle eest If Kindlustus. Kahju ulatus üle 7000 euro.”

If Kindlustuse lepingu valis Gilden põhjusel, et see katab ka treilerile masinate pealesõitmise ja mahasõitmise riskid, mida enamik teisi kindlustusi ei paku. „Aga just masinate peale ja mahasõitmisel on meie praktikas kõige suuremad riskid. Riske võivad põhjustada ka keerulised ilmastikuolud. Meile on oluline, et kaitse oleks maksimaalne. Ja teiseks meeldib mulle, et If Kindlustus pakub terviklahendust – liiklus-, kasko-, ettevõtte vastutus- ja reisikindlustused on kõik ühest kohast. Kuigi ka teised kindlustusseltsid teevad meile pakkumisi, ei plaani me nende kampaaniatega kaasa minna, sest milleks lõhkuda hästi toimivat süsteemi!”

Vastutuskindlustus on oluline kõigile, kelle tegevus võib ohustada kolmandate isikute vara

If Kindlustuse vastutuskindlustuse tootejuht Karina Kuuskmann nendib, et kuigi kõige rohkem vastutuskindlustuse lepinguid sõlmitakse Eestis täna ehitussektoris, on see kindlustus vajalik kõigile, kelle tegevuse käigus võib tekkida kahju kolmandale isikule. „Olgu tegemist ehitustegevuse, kontoritöö, transpordi pakkumise või kaupluse pidamisega – kõigil on oluline oma riske hajutada. Teadlikkus vastutuskindlustuse vajalikkusest on viimaste aastatega kasvanud nii ettevõtete enda kogemuse pinnalt kui ka seoses koostööprojektidega välismaal, kus vastutuskindlustuse olemasolu on sageli koostöö alustamise eeldus.”

Kuuskmann lisab, et tegelikult kaasneb iga äriga risk, et tegevuse käigus tekitatakse kahju kolmandatele isikutele. „Selliste riskide maandamiseks on mõistlik sõlmida vastutuskindlustuse leping. Igal tegevusalal on oma riskid. Isegi sarnaste ettevõtete riskid võivad erineda, sõltuvalt ettevõtte asukohast, keskkonnast ja paljudest muudest teguritest. Vastutuskindlustus võimaldab maandada ettevõtja majandus-, kutse- või erialase tegevuse raames tekkivaid vastutuse riske. Samuti saab kindlustada ehitise omamise ja ettevõtte kui tööandja tegevusega seotud riske,” selgitab Kuuskmann.

Vaata lisainfot vastutuskindlustuse kohta.

Soovite oma kindlustusküsimustele kiireid vastuseid?

Meie südameasjaks on leida Teie ettevõttele kõige sobilikum kindlustuslahendus. Nii jääb Teil aega ja energiat kõige olulisemaks: ettevõtte arendamiseks ja juhtimiseks!

Jätke alloleva lingi kaudu meile oma kontaktid ja me võtame Teiega ise ühendust või helistage 777 1211.