Tervisekindlustus võimaldab tervisemuresid kiiremini lahendada

Kas Sinu töökohas pakutakse töötajatele tervisekindlustust?

Tervisekindlustus ehk eraravikindlustus on vabatahtlik ravikindlustus, mille tööandja saab vormistada oma töötajatele. Tervisekindlustus annab töötajatele võimaluse kasutada tasulisi raviteenuseid ning seda saab kasutada nii suuremate õnnetuste kui ka väiksemate tervisemurede puhul. Tervisekindlustus ei asenda riiklikku ravikindlustust, kuid täiendab seda väga hästi.

Tervisekindlustuse
Tervisekindlustuse lepingu sõlmimine näitab, et tööandja hoolib oma töötajate tervisest ja heaolust ning seda mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes

Hoolimata koroonaepideemiast ja tööandjatele sellega kaasnevatest muredest on tervisekindlustuse populaarsus tõusuteel. Kuigi kriisiajal kipub nii mõnigi tööandja töötajate soodustusi kokku tõmbama, on tervisekindlustuse lepingu sõlminud ettevõtete arv igal aastal vähemalt kaks korda kasvanud.

Näiteks 2020. aasta lõpuks võimaldas pea 300 tööandjat 11 000 töötajal kasutada tervisekindlustust ja selle kaudu paremat ja kiiremat ligipääsu meditsiiniteenustele. 2021. aasta esimese poole seisuga pakkus tervisekindlustust juba üle 500 ettevõtte ja kindlustatud oli üle 20 000 töötaja.

Tervisekindlustuse lepingu sõlmimine näitab, et tööandja hoolib oma töötajate tervisest ja heaolust ning seda mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes. Mida rohkem ettevõtteid oma töötajate tervise heaks reaalseid samme astub, seda rohkem inimesi oskab tervisekindlustuse võimalust ka praeguselt või tulevaselt tööandjalt küsida.

Arsti juurde pääseb märksa kiiremini

Kui inimesel on vaja minna mõne probleemiga eriarsti juurde, siis riikliku ravikindlustuse puhul tähendab see tihtilugu pikemat ootamist. Tervisekindlustuse kaitsega klient võib aga kasutada eriarsti tasulist vastuvõttu ja saada oma terviseprobleemile märksa kiiremini lahenduse.

Eesti Haigekassa andmetel on riikliku ravikindlustuse kaitsega praegu Harjumaal võimalik pääseda silmaarsti vastuvõtule 79 päeva pärast ja nahaarstile 40 päeva pärast, mõnikord on järjekorrad veelgi pikemad. Vastavale tasulisele teenusele pääseb aga juba mõne päevaga.

Tervisekindlustus on tõusnud spordihüvitiste kõrvale

Tervisekindlustuse populaarsust on kasvatanud ka asjaolu, et tööandja ei pea sellelt teenuselt maksma erisoodustusmaksu ehk tööandjale ei lisandu maksukohustusi.

Tööandja võib lisamaksu tasumata kulutada ühe töötaja kindlustusmaksele kuni 400 eurot aastas ja 100 eurot kvartalis. Kui aga soovitakse pakkuda töötajatele ka muid hüvesid, nt sportimisvõimalust, võib maksuvaba piirmäära jagada erinevate soodustuste vahel. Paljud ettevõtted kasutavadki seetõttu sellist süsteemi, et nad eraldavad iga töötaja kohta 200 eurot aastas spordihüvitistele ja 200 eurot tervisekindlustuse kindlustusmaksele.

Tervisekindlustuses on väga tavapärane, et inimene kasutab hüvitist mitu korda aastas. Kõige rohkem kasutatakse kindlustust seoses hambaravi, ambulatoorse ravi, retseptiravimite ja taastusraviga, mis moodustavad hüvitistest enam kui poole. 2020. aastal hüvitas If Kindlustus ligikaudu 9500 tervisekindlustuse juhtumit.

Uus telemeditsiini teenus e-Doktor

Viimasel ajal on järjekorrad arstide vastuvõtule pikenenud. Paljud meist ei soovi kulutada mitut tundi tervisekeskuse külastamiseks, et saada esmast nõustamist. Samuti kardetakse praegusel nakkushaiguste kõrgperioodil arstikeskust külastada.

Selleks puhuks on If loonud koostöös Qvalitas Arstikeskus AS-iga uudse lahenduse: e-Doktor. See on Ifi tervisekindlustuse nõustamisteenus, mis võimaldab kõigil tervisekindlustuse klientidel suhelda telefoni ja veebivestluse teel pereõe või arstiga, et saada oma tervisemuredele kiiret abi.

e-Doktori õed ja arstid aitavad:

  • Kui patsient vajab esmast konsultatsiooni näiteks külmetus- või viirushaiguste, allergia, ortopeedia või nahahaiguste osas.
  • Arstil on võimalik tutvuda digiloos inimese raviajalooga, teha raviplaan ning vajadusel väljastada või pikendada retsepte.
  • Lisaks saab vajadusel koostada saatekirja eriarstile ning soovitada kiire ja mugava koha partnerkliinikute võrgustikus.
e-Doktor
e-Doktor on Ifi tervisekindlustuse nõustamisteenus

Ligi 80% olukordadest on võimalik lahendada telefoni teel suheldes.

Üldarst Siivi Nella Liikane

Üldarst Siivi Nella Liikane on üks e-Doktori arstidest, kes on töötanud nii arstikeskuses kui ka nõustanud inimesi telefoni ja video teel. Tema sõnul saavad paljud küsimused kiire lahenduse ka telemeditsiini abil ning inimesed ei pea alati arstikeskust külastama.

"Meie kogemus ütleb, et ligi 80% olukordadest on võimalik lahendada telefoni teel suheldes. Mõistagi on mõnel puhul siiski vaja arstikeskust külastada, näiteks analüüside andmiseks, uuringuteks. e-Doktor saab ka siin aidata – kui ilmneb vajadus analüüside või uuringute järele, suuname inimese sinna ning anname talle hiljem tagasisidet tulemuste kohta. e-Doktori arstid annavad vajadusel saatekirja eriarsti juurde ja soovitavad kliinikut, kus saab kiiresti arstile aja. Usume, et e-Doktori teenus aitab kiirendada paljude inimeste ravi ning vähendada haiguste kestust", selgitas Liikane.

Uuri lisa ja saa tervisekindlustuse võimaluste kohta rohkem teada!