Kuidas kindlustus saab abiks olla Teie ärile?

Kauplustes võib juhtuda nii mõndagi ootamatut – veeavarii, tulekahju, õnnetused klientidega, kuid ka vargused.

Toome artiklis ühe kliendi loo, kelle kauplusesse tungis varas sisse vaid sekunditega. Loe alljärgnevalt, kuidas lugu lõppes.

Kindlustuslahendused kauplustele

Varas murdis kauplusse sisse loetud sekunditega

Antud lugu juhtus 2021. aastal meie kliendi ONOFF ühes kaupluses. Valvekaamera videost on selgelt näha, et kõik käis kiiruse peale. Kuna kauplus asub keskuses vitriiniga parkla poole, polnud murdvargal vaja teha muud kui purustada ukseklaas. Ukseklaasidel on küll spetsiaalne turvakile, aga kangi abil saadi sellest jagu. Varga saagiks said kõige uuemad Samsungi ja iPhone-i mudelid. Ilma käibemaksuta sisseostuhindu arvestades saadi vargusest kahju pisut üle 10 000 euro. Turvaekipaaž jõudis kiirelt kohale, kuid selleks hetkeks oli kurjategija juba sääred teinud. Hiljem saadi kurjategija kätte ning saadeti trellide taha.

Kauplusel oli varakindlustuse leping Ifiga ning kahju sai hüvitatud juba seitse päeva pärast seda, kui klient oli saatnud kindlustusseltsile vajalikud dokumendid. Ettevõtte enda kanda jäi lepingus toodud 500 € suurune omavastutus. Taolisi suuri vargusi tuleb õnneks harva ette. Näiteks antud kliendil on juhtunud seitsme aasta jooksul kaks samas suurusjärgus vargust, mida If Kindlustus on hüvitanud.

Tähesaju ONOFF kaupluse turvakaamera jäädvustus sissemurdmisest

Vara- ja ärikatkestuse kindlustus tagavad ettevõtte stabiilsuse

Kaupu ja seadmeid kindlustatakse Eestis üha rohkem. Enamasti on Eesti ettevõtted seni pidanud piisavaks vaid varakindlustust, mis katab kulu juhul, kui kahju kannatab hoone, kaup või tehnika. Kuid lisaks varale on võimalik kindlustada end ka äritegevuse katkemise vastu, mis võib päästa ettevõtte elu.

Suurima kindlustunde saab ettevõtja siis, kui ta on kindlustanud nii ettevõtte vara kui ka selle äri jätkumise. Maailma kindlustuskogemus näitab, et enamik ettevõtteid, kellel ärikatkestuse kindlustust pole, lõpetab suurema õnnetusjuhtumi tagajärjel pankrotiga. Seda põhjusel, et kui näiteks mõni oluline tootmisseade puruneb või tootmine tormi- või tulekahju tõttu seiskub, jääb ettevõttel saamata märkimisväärne tulu, kuid kohustused ei kao kuhugi – jätkata tuleb palkade maksmist ning laenude-liisingute eest tasumist.

If Kindlustuse ettevõtte varakindlustuse tootejuht Risto Sondlale meenub juhtum, kus ilma sellise kindlustuskaitseta poleks ettevõte ehk tuhast tõusnudki. „Ühes keskmise suurusega toiduainetööstuses toimus tulekahju, mille tagajärgi likvideeriti terve aasta. Raske öelda, kas nad ilma kindlustushüvitiseta veel tegutseksid, aga vara ja ärikatkestuse kahjuhüvitis kokku oli pea sama suur kui ettevõtte aastane käive. Lisaks varakahjule hüvitasime äri katkemise kindlustuse alt selle perioodi töötajate palgad, ettevõtte muud püsikulud ja prognoositava ärikasumi. Selliseid juhtumeid tuleb ette igal aastal.“

Kuna keegi ei oska täpselt prognoosida, kui kaua võtab aega ettevõtte taastumine tulekahjust, suurest tormist, mõnest muust suuremast rikkest või õnnetusest, siis aitab taolistest olukordadest välja ärikatkestuse kindlustus, mida võib nimetada ka ettevõtte elukindlustuseks. Ärikatkestuse kindlustus saab rahastada püsikulusid, laenumakseid ja palgakulusid ning hüvitada prognoositava ärikasumi.